اجتماعی کدخبر: 290287 ارسال پرینت 8

رکنا: معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: شناسنامه ای که در شورا و شهرداری برای این باغ ها صادر می شود ملاک کار برای صدور پروانه خواهد بود.

ناصر امانی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، با اشاره به آخرین وضعیت مصوبه برج باغ‌های شهر تهران اظهار داشت: شورای شهر تهران در این خصوص برج باغ‌های شهر تهران مصوبه‌ای داشته و این مصوبه نیز در حال حاضر به جمع بندی خوبی رسیده است.

وی افزود: شهردار تهران به صورت جدی ابلاغ کرده که برای املاکی که به عنوان باغ شناخته شده‌اند و قنات دارند، به هیچ عنوان نباید مجوز ساخت و ساز صادر شود.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: شاهد آن هستیم که مالکان برای دستیابی به خواسته های خود درختان و حتی قنات ها را هم خشک می کنند، به این منظور که فکر می‌کنند با این روش برای باغ آن‌ها مجوز و پروانه صادر می شود.

امانی تصریح کرد: شناسنامه ای که در شورا و شهرداری برای این باغ ها صادر می شود ملاک کار برای صدور پروانه خواهد بود.

وی با بیان اینکه بیش از 2 هزار باغ در مصوبه شورای شهر تهران دارای شناسنامه شده اند، گفت: اگرچه هنوز تعداد قطعی باغ های شهر تهران را نداریم، اما در کمیسیون باغ های شورای اسلامی شهر 2 هزار باغ تایید شده اند و بخشی نیز در حال انجام است.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران افزود: این روند ادامه دارد تا همه باغ‌های شهر تهران دارای شناسنامه شوند، چراکه صدور پروانه با توجه به شناسنامه باغ خواهد بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

ارسال نظر