میرهادی قره‌سید رومیانی سرپرست معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، شب گذشته 4 مرداد 96، در نشستی که با حضور تورگردانان مطرح 10 کشور خارجی در هتل پارسیان آزادی Freedom برگزار شد، گفت: «گردشگری و سفر، نوعی تولد دوباره است و ما تلاش می‌کنیم تا آرامش روحی، امنیت و مهربانی را برای گردشگران کشورمان فراهم کنیم.

او از تلاش و فعالیت‌های هلدینگ گردشگری مارکوپولو که برنامه سفر این تورگردانان را برنامه‌ریزی کرده است تقدیر کرد و افزود: «دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری حضور شما را گرامی می‌دارند و ما امیدواریم از تمام لحظاتی که در ایران حضور دارید لذت ببرید.

سرپرست معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد: «با سفر شما تورگردانان به ایران، ما در انتظار میربانی از جمعیت وسیعی از مردمان کشورهای شما هستیم، چراکه در این تور، امنیت، جاذبه‌های گردشگری، مواریث تاریخی و فرهنگی و مردم مهمان‌نواز ما را دیده‌اید و اکنون می‌توانید تجربه‌های خود را با مردم کشورهای خودتان به اشتراک بگذارید.

او اضافه کرد: «کاستی‌هایی در حوزه گردشگری ایران وجود دارد که باید برطرف شوند، اما افرادی که چند سال قبل به این کشور سفر کرده‌اند بی‌شک اذعان می‌کنند که ایران در این حوزه پیشرفت‌های چشمگیری کرده است.

رومیانی یادآور شد: «ایران کشوری است که در مسیر توسعه پایدار قرار دارد و به سمت پیشرفت حرکت می‌کند. سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برنامه‌ها و فعالیت‌های بسیار زیادی برای توسعه گردشگری و رسیدن به وضعیت مطلوب برای میزبانی از گردشگران تمام کشورها در دستورکار دارد.»

تعریف تورهای ترکیبی ایران و ارمنستان

حسن انصاری، مدیرعامل هلدینگ گردشگری مارکوپولو، نیز در این مراسم با اشاره به برنامه سفر تورگردانان 10 کشور خارجی به ایران، گفت: «این تور آشناسازی با حضور تورگردانان مطرح از کشورهای اسپانیا، فرانسه، پرتغال، سنگاپور، بلاروس، صربستان، ارمنستان، برزیل، آلمان و آفریقای جنوبی از روز جمعه 30 تیر آغاز شد.»

او تصریح کرد: «براساس برنامه‌ریزی، این تور از روز شنبه و با بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی استان فارس و شهر شیراز آغاز شد و روز دوشنبه تورگردانان خارجی از آثار باستانی و جاذبه‌های استان اصفهان بازدید کردند.

انصاری اضافه کرد: «روز سه‌شنبه تور آشناسازی به کاشان رسید و عصر همین روز تورگردانان به استان قم رسیدند و از حرم حضرت معصومه(س) بازدید کردند که این بازدید با برگزاری جشن‌های ولادت کریمه اهل‌بیت هم‌زمان شد و این گردشگران شاهد برگزاری این جشن‌ها بودند.

مدیرعامل هلدینگ گردشگری مارکوپولو، با اشاره به اینکه تور آشناسازی تورگردانان خارجی دیروز 4 مرداد در تهران ادامه یافت، تصریح کرد: «امروز پنجشنبه 5 مرداد تور به‌سمت قزوین حرکت می‌کند و پس از بازدید از برخی آثار این استان وارد استان زنجان می‌شود.»

انصاری افزود: «آذربایجان‌شرقی و شهر تبریز آخرین مقصد این تور است و بازدید از ارس و جلفا نیز در برنامه گنجانده شده است.

مدیرعامل هلدینگ گردشگری مارکوپولو گفت: «تورگردانان خارجی درنظر دارند تورهای ترکیبی به‌مقصد دو کشور ایران و ارمنستان تعریف کنند و به همین دلیل از راه زمینی وارد ارمنستان می‌شوند تا با جاذبه‌های این کشور هم آشنا شوند.»

ایران باید جایگاه بهتری در صنعت گردشگری دنیا داشته باشد

همچنین در ادامه این مراسم چند تن از تورگردانان کشورهای مختلف به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود پرداختند.

هیوبرت آیمر، تورگردانی از کشور فرانسه، در این نشست گفت: «باعث تأسف است که تاکنون به ایران سفر نکرده بودم. با تاریخ و فرهنگ ایران آشنایی داشتم و در این سفر آنچه را در کتاب‌ها خوانده بودم مشاهده کردم.

آیمر افزود: «با توجه به جاذبه‌ها و ظرفیت‌های موجود در ایران، این کشور باید جایگاه بهتری در صنعت گردشگری دنیا داشته باشد. توجه به حفاظت و نگه‌داری از آثار تاریخی، ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز در بخش حمل‌ونقل، ایجاد امکانات رفاهی بیشتر برای گردشگران در مسیرهای مختلف و نزدیک شدن به استانداردهای جهانی حوزه گردشگری از مهم‌ترین اقداماتی است که باید به آن‌ها پرداخته شود.»

آلین وشامبس، تورگردان دیگری از کشور فرانسه، نیز گفت: «سفر به ایران تجربه خوبی بوده و مهمان‌نوازی و مهربانی مردم این کشور این تجربه خوب را به خاطره‌ای فراموش‌نشدنی تبدیل کرده است.»

وشامبس تصریح کرد: «در شهرهای مختلف ایران شاهد تفریح و خوشی خانواده‌ها در کنار هم بودیم. این موضوع برای بسیاری از تورگردانان جالب و خوشایند بود، چراکه چنین اتفاقاتی را در کشور خودمان نمی‌بینیم.

این تورگردان فرانسوی افزود: «متأسفانه اطلاعات درست و مطلوبی از ایران در وب‌سایت‌ها وجود ندارد. توجه به تولید محتوا با تمرکز بر جزئیات باید موردتوجه قرار بگیرد تا مردم سایر کشورها با جاذبه‌های ایران آشنا شوند.»

معرفی لباس و موسیقی سنتی ایرانی به گردشگران خارجی

هستر، تورگردانی از آفریقای جنوبی، هم گفت: «با وجود اینکه سفر به ایران برنامه فشرده‌ای بود، اما همه ما تجربیات و خاطراتی جالب و به‌یادماندنی از این سفر کسب کردیم.

این تورگردان اهل آفریقای جنوبی افزود: «برخورد با مردم مهربان و مهمان‌نواز ایران بخش بسیار جالب این سفر بود. حضور در مهمانسرای سنتی در پاسارگاد و شنیدن آوای دف و آشنایی با لباس سنتی این منطقه برای همه افرادی که در این تور بودند بسیار لذت‌بخش بود و باید این موارد در برنامه گردشگرانی هم که به ایران سفر می‌کنند لحاظ شود.»

کریستیانو، تورگردانی از کشور برزیل، نیز با اشاره به اینکه پیش از این به ایران سفر کرده، گفت: «در این سفر شاهد پیشرفت‌های خوبی در حوزه گردشگری نسبت به سال‌های گذشته بودم، اما هنوز کاستی‌هایی وجود دارند که برای توسعه صنعت گردشگری باید آن‌ها را رفع کرد.»

رونمایی از سامانه رزرواسیون و رتبه‌بندی 100 اقامتگاه بوم‌گردی

همچنین در این مراسم از سامانه رزرواسیون و رتبه‌بندی 100 اقامتگاه بوم‌گردی در سراسر کشور با حضور سرپرست معاونت گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری رونمایی شد.

هلدینگ گردشگری مارکوپولو، در این سامانه، 100 اقامتگاه بوم‌گردی را رتبه‌بندی کرده و از امروز این سامانه از طریق آژانس‌ها و دفاتر خدمات‌مسافرتی و گردشگری آماده خدمات‌رسانی به گردشگران خواهد بود.بهترین قیمت های اجاره و فروش مسکن را اینجا ببینید / مشاوره رایگان

میرهادی2

میرهادی1

آیا این خبر مفید بود؟