رکنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از به گل نشستن دو پستاندار دریایی در سواحل استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

 پورملایی ،  مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: لاشه این دو پستاندار دریایی که متعلق به گونه پورپویز بی باله (پوزه پهن) می باشند، در سواحل شهرستان کنارک مشاهده گردید. باتوجه به فاصله به گل نشستن و فساد بیشتر لاشه یکی از آنها، به نظر می رسد زمان مرگ دو پستاندار مذکور متفاوت می باشد.

وی ادامه داد: علت مرگ این دو گونه پستاندار مشخص نبوده ولی وضعیت ظاهری آنها، عاملی غیر از فعالیتهای صیادی را متصور می نماید لذا لاشه آنها جهت بررسی بیشتر و بیومتری به مرکز تحقیقات زیست محیطی دریایی کنارک منتقل گردید.

پورملایی افزود: پورپویز پوزه پهن، فاقد باله پشتی و پوزه مشخص با سری گرد و شیبدار و بدنی نرم و خمیری می باشد که طول بدن آن به حدود 230 سانتیمتر می رسد. این جانور دریایی در آبهای گرم و ساحلی اقیانوس هند تا خلیج فارس و همچنین آبهای ساحلی ژاپن به صورت انفرادی یا گروهی یافت می شود. از ماهی های کوچک، اسکوییدها و میگوها تغذیه می کند و گاهاً مشاهده شده برخی از آنها از مواد گیاهی نیز تغذیه می نمایند. پورپویز بی باله (پوزه پهن) موجود در آبهای دریای عمان با نام علمی Noephocaena phocaenoides و اسم انگلیسی Finless porpoise و به لحاظ طبقه بندی IUCN جزو گونه های در معرض خطر انقراض می باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها