اجتماعی محیط زیست کدخبر: 279794 ارسال پرینت 25

رکنا: خودروهای هیبریدی با توجه به اینکه تاثیر منفی و کمتری بر محیط زیست و آلودگی هوا دارد شهرداری تهران با وجود اینکه از قبل درباره معاف عوارضی این نوع خودروها به موافقت رسیده بود در واکنشی جدید افزایش 50 درصدی عوارض خودروهای هیبردی را در طرح LEZ اعلام کرد.

معاون سازمان محیط زیست در واکنش به اعمال عوارض ۵۰درصدی طرح LEZ برای خودروهای هیبریدی که سال گذشته از پرداخت هرگونه عوارض معاف بودند گفت: اعتراض‌مان را به شورای‌عالی ترافیک ارائه می‌کنیم.

سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به اعمال عوارض ۵۰درصدی طرح LEZ برای خوردوهای هیبریدی که سال گذشته از پرداخت هر گونه عوارض معاف بودند اعلام کرد: ما هم در سازمان محیط زیست نسبت به این موضوع نگرانیم.

متصدی افزود: وقتی خودرویی تأثیر منفی کمتری بر محیط زیست دارد و آلودگی هوایی که ایجاد می‌کند کم است، باید انگیزه‌هایی برای کاربرد و گسترش این خودروهای برقی و هیبریدی ایجاد کرد.

وی تصریح کرد: شهرداری تهران امسال برای این خودروها عوارض ۵۰ درصدی در نظر گرفته است. با توجه به اینکه قبل اعلام شده بود که این خودروها از پرداخت هر گونه عوارض برای تردد در محدوده LEZ معاف هستند قاعدتاً این موضوع از انگیزه‌ها کم می‌کند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد: قطعاً ما این مسئله را به صورت پیشنهاد به شورای‌عالی ترافیک ارائه خواهیم کرد و سازمان حفاظت محیط زیست با حذف هر گونه تعرفه برای خودروهای هیبریدی و برقی به دنبال حمایت و گسترش این خودروها خواهد بود و در این خصوص اعلام موضع رسمی در قالب پیشنهاد به شورای‌عالی ترافیک ارائه خواهیم داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.اخبار مرتبط

ارسال نظر