رونمایی از رقیب اصلی تسلا

مرسدس بنز با طراحی و رونمایی از سدان لوکس کاملاً الکتریکی قصد رقابت با تسلا و سایر شرکت‌های خودروسازی را دارد و می‌خواهد بازار خودرو‌های الکتریکی را در دست بگیرد.

به گزارش رکنا ، مرسدس بنز EQS 2022 که روز پنجشنبه رونمایی شد، به عنوان محور اصلی خودرو‌های الکتریکی این شرکت، دوره جدیدی را برای این خودروساز آلمانی رقم می‌زند. این خودرو که پاییز وارد نمایشگاه‌های ایالات متحده شود، بخشی از خانواده بزرگ خودرو‌های کلاس S این شرکت خواهد بود.

اولا کائلنیوس، مدیرعامل مرسدس بنز در اعلامیه مطبوعاتی ۶۳ صفحه‌ای برای این خودرو گفت: "EQS به گونه‌ای طراحی شده که حتی مشتریان وفادار ما را هم شوکه خواهد کرد. این خودرو در کلاس s طراحی شده و به نیاز‌های مشتریان پاسخ خواهد داد. "

نمای داخلی خودرو

نمای داخلی خودرو بیشتر از ظاهر خارجی آن توجه‌ها را به خود جلب می‌کند، فضای داخلی خودرو بیش از اینکه شبیه اتومبیل باشد به کابین خلبان یک فضاپیمای شبیه است. صفحه نمایش لمسی و انواع نمایشگر‌ها تمام داشبورد خودرو را پر کرده اند. سه نمایشگر با اتصال به هم یک صفحه ۶۵ اینچی قوس دار را تشکیل داده اند که راننده صفحه سرنشین کناری نمی‌بیند و این موضوع مانع از حواس پرتی راننده هنگام رانندگی می‌شود.

نمای داخلی خودرو مرسدس بنز

هنوز قیمت این سدان الکتریکی مشخص نشده، اما کارشناسان صنعت خودرو تخمین زدند که قیمت آن بین ۱۰۰ تا ۱۶۰ هزار دلار باشد. شروع مدل ۲۰۲۱ مرسدس بنز کلاس S بین ۹۴ تا ۱۶۰ هزار دلار است.

طراحی متضاد با طراحی تسلا

فضای داخلی EQS کاملا برعکس مدل‌های تسلا است که از فضای داخلی ساده و مدرن بهره می‌برند. برخی از مدل‌های تسلا فقط یک صفحه بزرگ در مرکز داشبورد دارند که تقریباً تمام جنبه‌های خودرو را کنترل می‌کند. نمای بیرونی EQS از طرحی مشابه مدل‌های کلاس S برخوردار است، اما در قسمت جلوی خودرو کمی تهاجمی‌تر است. این خودرو اولین خودروی EV است که روی یک سیستم عامل جدید برای مرسدس بنز قرار دارد. همچنین این محصول از یک نسل جدید باتری با تراکم انرژی قابل توجهی بالاتر بهره می‌برد که دامنه بیشتری را برای مشتری فراهم می‌کند.

طراحی متضاد با طراحی تسلا

مشخصات فنی خودرو

اولین مدل‌های وارد شده به ایالات متحده تا ۵۱۶ اسب بخار قدرت و ۶۱۱ پوند فوت گشتاور را ارائه می‌دهند. پیش بینی می‌شود برد کاملاً الکتریکی این وسایل نقلیه حدود ۴۷۸ مایل (۷۷۰ کیلومتر) باشد. از نظر فنی، این خودرو مجموعه‌ای از ویژگی‌های ایمنی و راحتی را دارد، از جمله اینکه به دستیار رانندگی برای کنترل سرعت و ترمر در مواقع اضطراری مجهز است که راننده کنترل بیشتری روی خودرو به نسبت سیستم‌های مشابه این در جنرال موتورز یا تسلا دارد.

مشخصات فنی خودرو

مرسدس بنز در حال رقابت با سایر خودروسازان قدیمی برای تولید خودروهای الکتریکی جدید است تا از تسلا، رهبر صنعت این خودرو‌ها که عمده فروش کل خودرو‌های الکتریکی در ایالات متحده را به خود اختصاص داده، پیشی بگیرد.

گفتنی است، شرکت مرسدس بنز در قصد دارد تا سال ۲۰۳۹ همه خودرو‌های خود را به صورت برقی یا هیبریدی تولید کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟