حقایقی عجیب درباره دنیای خودرو

اتومبیل / به گزارش رکنا ، برآورد می شود که 1.2 میلیارد اتومبیل در سطح جهان امروز وجود دارد و این در حالی است که در سال 1986 میلادی تنها 500 میلیون ماشین وجود داشت.طبق اخرین گزارشات،تا پایان سال 2040 حدودا تعداد خودرو ها به 2 میلیارد عدد خواهد رسید.

یک ماشین معمولی از 30000 قطعه تشکیل شده است.همچنین در کشور ژاپن تا سال 2014 تعداد 9770000 خودرو تولید شده است.

تقریبا 95% از زمان طول عمر اتومبیل ها صرف پارک شده است.

به طرز شگفت انگیزی 80 درصد از یک خودروی معمولی قابل بازیافت است.در ایالات متحده آمریکا نیز سالانه 12 میلیون وسیله نقلیه بازیافت می شود.همچنین جالب توجه است که بازیافت خودرو یکی از 16 صنعت بزرگ در ایالات متحده می باشد.

تقریبا 65% درصد از جمعیت رانندگان جهان،از سمت راست جاده رانندگی می نمایند(فرمان در سمت چپ ماشین قرار دارد).

معمولا هر 3 ثانیه یکبار در سطح جهان یک تصادف رخ می دهد و استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی می تواند شانس تصادف را 23 برابر افزایش دهد.

رانندگی با گیربکس دنده ایی برای آمریکایی ها کار بسیار سختی می باشد چرا که 95% اتومبیل ها در ایالات متحده دارای گیربکس اتومات هستند.از سویی دیگر بیش از 80 درصد اتومبیل های فروخته شده در اروپا و ژاپن دارای گیربکس دنده ایی هستند.

در سال 2013 ،رنگ سفید به عنوان پر علاقه ترین رنگ خودرو در جهان ثبت شد.طبق یک مطالعه استرالیایی ،وسایل نقلیه ایی که به رنگ سفید هستند احتما تصادف کردن آنها 10%کمتر از دیگر اتومبیل ها می باشد

در سال 2017،شرکت خودرو سازی تسلا توانست دومین شرکت خودرو سازی با ارزش اتومبیل در جهان شود.

کیسه های هوای اتومبیل در زمان تصادف تنها در عرض 30 میلی ثانیه پر می شوند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟