جگوار در حال فراخوان برخی از شاسی بلندهای آی پیس مدل 2019 و 2020 است. در کل تعداد 3083 دستگاه از این خودرو که بین اکتبر 2018 تا آوریل 2019 ساخته شده‌اند باید مورد بازبینی قرار گیرند. البته گفته شده تعداد 1181 دستگاه از این خودرو در آمریکا فروخته شده است.

همه‌ی این خودروها دارای مشکلی در ترمز احیا شونده‌ی الکتریکی هستند که احتمال از کار افتادن آن و در نتیجه تأخیر یا طولانی شدن فاصله‌ی توقف وجود دارد. همین امر باعث می‌شود شاسی‌بلند جگوار از همخوانی با استانداردهای ایمنی خودروها باز بماند.

NHTSA درباره‌ی این مشکل گفته است:

راننده کاهش آنی سرعت را در زمان از دست رفتن سیستم ترمز احیا شونده‌ی الکتریکی تجربه خواهد کرد و بعد از آن عملکرد ترمزها دوباره به حالت عادی بازخواهد گشت. این نگرانی عملکرد ترمز را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. به این ترتیب شاید فاصله توقف و ریسک تصادف افزایش یابد.

فعلاً هیچ گزارشی درباره‌ی تصادف یا جراحت مرتبط با این مشکل به دست جگوار نرسیده است.

تکنسین‌های این خودروساز به منظور حل مشکل به‌روزرسانی نرم‌افزاری را در دستور کار قرار خواهند داد. کار آگاه‌سازی مالکان خودروهای تحت تأثیر این مشکل از اول جولای و تعمیرات خودروها نیز پس از آن شروع خواهد شد.

شایان ذکر است جگوار آی پیس خودروی سال 2019 قاره اروپا و جهان شده و در بخش‌های طراحی و خودروی سبز نیز جوایزی را به خود اختصاص داده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟