اولین ویژگی این خودروساز “خاموشی خودکار” نام داشته و در اکثر محصولات سال 2020 تویوتا در آمریکا نصب خواهد شد. همان‌گونه که نام این سیستم نشان می‌دهد، خاموشی خودکار پس از گذشت زمانی مشخص اقدام به خاموش کردن خودکار پیشرانه خواهد کرد.

این سیستم برای پیشگیری مالکان از ترک خودرو و فراموش کردن خاموشی پیشرانه و کار کردن آن‌ها به‌صورت درجا طراحی شده است. در صورتی که راننده خودرو را به‌صورت روشن در مکانی مثل گاراژ ترک کند وضعیت خطرناکی پیش خواهد آمد.

تویوتا می‌گوید این سیستم جدای از توانایی خاموش کردن خودکار پیشرانه می‌تواند نوتیفیکیشنی را از طریق برنامه‌ی موبایلی به گوشی هوشمند مالک بفرستد.

دومین سیستم ایمنی تویوتا هم “پارک خودکار” نام دارد. این ویژگی در خودروهای سال 2020 تویوتا که به گیربکس و ترمز پارک الکترونیکی مجهز هستند نصب می‌شود.

در صورتی که راننده به‌صورت ناگهانی از خودرو پیاده شده و گیربکس را در حالت پارک قرار ندهد، سیستم یاد شده به‌صورت خودکار گیربکس را در حالت پارک قرار می‌دهد و یا اینکه ترمز پارک الکترونیکی را درگیر می‌کند. تویوتا می‌گوید این تکنولوژی در مرحله اول اقدام به ایجاد هشدارهای صوتی و دیداری خواهد کرد.

ژاپنی‌ها می‌گویند این ویژگی‌های ایمنی جدید بخشی از تعهد بی‌چون‌وچرای آن‌ها برای بهبود ایمنی خودروهایشان است. اگرچه مالکان نباید تنها به این سیستم‌ها تکیه کنند اما خب دو سیستم یاد شده برای رانندگان بی‌دقت و فراموش‌کار بسیار خوب است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟