این خودروساز فرانسوی پیش از این آماده‌ی الکتریکی کردن تمامی محصولات خود تا سال 2023 شده و 208 الکتریکی جدید را به پیشرانه الکتریکی 134 اسب بخاری و 260 نیوتون متری و مجموعه باتری 50 کیلووات ساعتی مجهز کرده است. این خودرو با یک‌بار شارژ می‌تواند مسافت 339 کیلومتری را طی کند.

نسل جدید پژو e-208 بر پایه‌ی پلتفرم مدولار الکتریکی شده‌ی e-CMP ساخته شده و از شارژ سریع 100 کیلوواتی هم پشتیبانی می‌کند. 80 درصد ظرفیت باتری این خودرو را می‌توان در نیم ساعت شارژ کرد. البته شارژ کامل باتری با استفاده از شارژر استاندارد حدود 8 ساعت طول خواهد کشید.

از نظر پرفورمنس باید گفت e-208 شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 8.1 ثانیه‌ای خواهد داشت. مشخصات فنی این خودرو با پسرعموی آلمانی خود یعنی اوپل کورسا الکتریکی جدید مشابه است.

مدیر پژو در بریتانیا گفته است: با ثبت سفارش برای این خودرو در اواخر سال جاری، یک مراسم ویژه در سیلورستون برگزار می‌شود که فرصتی عالی برای پژو است تا نسل جدید e-208 را به خریداران بریتانیایی معرفی کند.

خودروی جدید پژو از جدیدترین سیستم e-Cockpit این خودروساز که دارای پشت آمپرهای سه‌بعدی و صفحه‌نمایش لمسی است سود خواهد برد. تمامی مدل‌های e-208 دارای سیستم‌های میرورلینک، اپل کارپلی و اندروید اتوی استاندارد خواهند بود و راننده خواهد توانست از بین سه حالت رانندگی اکو، نرمال و اسپورت یکی را انتخاب کند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟