لوتوس در سال 2020 اقدام به معرفی سوپرکار پرچم‌دار جدیدی خواهد کرد که در جایگاهی بالاتر از مدل اوورا قرار خواهد گرفت. این خودرو اساساً نواده اسپریت نمادین خواهد بود.

شاید لوتوس اقدام به احیای این نام بکند اما خب تاکنون چیزی به‌صورت رسمی تأیید نشده است. با این وجود اگر از خودروی اسپریت الهام بگیریم نتیجه نهایی شاید خودرویی باشد که در تصویر مشاهده می‌کنید.

این رندر که کار پل Bridge سانتوس است نشان دهنده‌ی یک لوتوس اسپریت مدرن است که برخی از شاخصه‌های برجسته طراحی مدل قبلی همچون کاپوت، آینه‌های جانبی نصب شده روی درب و منحنی بالچه عقبی را نشان می‌دهد. این منحنی به اسپویلر عقب بزرگی ختم می‌شود.

البته باقی موارد کاملاً جدید بوده و با اسپریت نمادین تفاوت دارند. اگرچه آن خودرو دارای زوایای تیز و شکسته در بدنه بوده اما این رندر دارای پانل‌های منحنی‌تر بوده و نمای عقب بسیار عضلانی دارد که با رینگ‌های بزرگ تأکید دوچندانی روی آن شده است. شاید میدان دید جانبی این خودرو به خوبی خودروهای واقعی نباشد اما شیشه جلوی پانورامیک قطعاً احساس جادار بودن کابین را ایجاد خواهد کرد.

لوتوس اسپریت کانسپت

آیا لوتوس در آینده‌ای نزدیک چنین خودرویی را می‌سازد؟ مطمئن نیستیم مخصوصاً اینکه بریتانیایی‌ها در حال حاضر علاقه زیادی به ساخت خودروهای اسپورت سبک‌وزن و متمرکز روی پیست دارند. پرچم‌دار آینده لوتوس از نظر وزنی بسیار سبک خواهد بود. با تمامی این تفاسیر دوست داریم یک رقیب کامل برای جگوار اف تایپ را ببینیم، این‌طور نیست؟!

 

آیا این خبر مفید بود؟