کدخبر: 381065 ارسال پرینت 4

رکنا: فروش نسل قبلی این مرسدس همچنان ادامه دارد.

اگر از نسل جدید شاسی‌بلند مرسدس جی کلاس خوشتان نیامده می‌توانید نسل قبلی آن را نیز به‌صورت محدود خریداری کنید. در برخی بازارها همچون آلمان، خاورمیانه و استرالیا، مرسدس جی کلاس حرفه‌ای را عرضه می‌کند. این خودرو فاقد تجهیزات اضافی سایر نسخه‌ها بوده و دارای توانایی‌های آفرود مثال‌زدنی است. البته این نسخه از نسل جدید جی کلاس نیست. ریشه مدل حرفه‌ای این شاسی‌بلند آلمانی به سال 1990 بازمی‌گردد، زمانی که مرسدس یک نسخه لوکسی را که امروز می‌شناسیم عرضه کرد و همچنین نسخه اسب کاری حرفه‌ای آن را که با کد 461 شناخته می‌شود را در کنار آن ارائه نمود.

مدیر بازاریابی مرسدس که مسئول خانواده جی کلاس است درباره نسخه حرفه‌ای می‌گوید:

461 همچنان عرضه می‌شود و آن را در برخی بازارها ارائه می‌کنیم اما این خودرو تنها در بازارهایی است که استاندارد یورو 5 را قبول می‌کنند. کاربردهای این خودرو در بدنه دولت، نیروهای نظامی و مواردی از این دست است.

سه نسخه از جی کلاس 461 توسط دستان توانای متخصصان مرسدس ساخته می‌شود. این مدل به همراه نسل جدید این شاسی‌بلند در گراز اتریش به روی خط مونتاژ می‌رود. این شاسی‌بلند کلاسیک جعبه‌ای دارای کابینی است که به دهه 90 تعلق دارد اما با روی گشاده می‌توان آن را پذیرفت.

مدیر مرسدس اضافه می‌کند:

ما شاهد رشد فروش 461 بوده‌ایم. این خودرو منحصربه‌فردتر شده و خودرویی مشابه آن وجود ندارد؛ و البته هنوز هم درخواست‌های زیادی برای استفاده از آن وجود دارد.

مرسدس هنوز تصمیمی برای بازنشسته کردن 461 ندارد. مدیر مرسدس به رود اند تراک گفته که این کمپانی در واقع روی جی کلاس حرفه‌ای سرمایه‌گذاری می‌کند. بازارهای زیادی برای این خودرو وجود دارد بنابراین چیزی که توجیه‌پذیر است ارتقای این خودرو می‌باشد. البته یکی از بزرگ‌ترین بازارهایی که این خودرو را پذیرا نیست آمریکاست.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها