قدرت نمایی تسلا؛

کدخبر: 380657 ارسال پرینت 21

رکنا: تسلا قصد دارد بوئینگ 787 را با قدرت تمام جا به جا کند.

تسلا رکورد جدیدی را در کتاب رکوردهای جهانی گینس به نام خود ثبت کرد. این خودروساز آمریکایی با استفاده از یک تسلا مدل X توانست عنوان سنگین‌ترین یدک‌کشی دنیا با یک خودروی الکتریکی مسافری را به نام خود ثبت نماید. این شاسی‌بلند الکتریکی توانسته یک فروند بوئینگ 787-9 دریم لاینر را در مسافت 300 متری بکشد.

این رکورد موفق در ملبورن استرالیا ثبت شده و توسط رکوردهای جهانی گینس نیز به رسمیت شناخته شده است.

بوئینگ یاد شده که در تملک Qantas ایرلاینز قرار دارد وزن 130 تنی داشته و دارای حداقل سوخت موردنیاز بوده اما با این حال بازهم وزن آن از ظرفیت یدک‌کشی رسمی 2.5 تنی تسلا مدل X بسیار بیشتر است.

Qantas درباره این رکوردشکنی گفته است:

هرگز یک هواپیمای مسافری برای یدک کشی به یک خودروی الکتریکی متصل نشده است، خب حداقل تا به امروز که این‌گونه بوده است! تسلا مدل X P100D در فرودگاه ملبورن توانسته قدرت فوق‌العاده یک خودروی الکتریکی را به نمایش بگذارد و به مصاف جدیدترین ستاره ناوگان Qantas یعنی بوئینگ 787-9 دریم لاینر برود.

البته این شرکت تنها برای شوخی و خنده بوئینگ را با تسلا مدل X مقایسه کرده است. 787-9 دریم لاینر دارای 236 صندلی است اما تسلا می‌تواند بین 5 تا 7 نفره را حمل نماید. بوئینگ محدوده حرکتی کلی 14500 کیلومتری دارد درحالی‌که محصول قدبلند تسلا در هر بار شارژ برد 565 کیلومتری خواهد داشت.

این اولین باری نیست که کمپانی ایلان ماسک به استرالیا می‌رود زیرا دو سال قبل هم تسلا و Qantas یک مسابقه درگ بین مدل S P90D و بوئینگ 737 ترتیب داده بودند. این مسابقه کوتاه نشان دهنده همکاری بین دو کمپانی بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها