کدخبر: 379744 ارسال پرینت 10

رکنا: فورد اعلام کرده در آینده ای نه چندان دور تغییرات بزرگی در خودروهایش ایجاد خواهد کرد.

فورد در حال برنامه‌ریزی برای اعمال بزرگ‌ترین تغییر در سبد محصولات خوب بوده و تقریباً تمامی خودروهای خود در آمریکا به جز موستانگ و فوکوس اکتیو جدید را با شاسی بلندها و کراس اوورها جایگزین خواهد کرد. این خودروساز آمریکایی می‌گوید در حال بازتعریف کامل ایده خودرو بوده و اصلاحات بزرگ در راه‌اند.

رئیس اجرایی فورد آقای بیل فورد جونیور اخیراً اعلام کرده تغییرات نسبتاً بزرگی در بخش‌های آمریکای جنوبی و اروپایی این خودروساز رخ خواهد داد. این غول خودروسازی می خواهد در این دو منطقه به سوددهی بازگردد و برنامه‌هایی برای کاهش چشمگیر هزینه‌ها دارد.

او گفته است:

این صرفه‌جویی می‌تواند در مناطق، عملکردها و خیلی چیزهای دیگر باشد. ما برخی تغییرات بزرگ را اعمال می‌کنیم و هنوز کارهای زیادی در پیش داریم.

شایعاتی درباره عدم عرضه خودروی پرچم‌دار موندئو در قاره اروپا به گوش می‌رسد. این خودرو اواخر سال جاری فیس لیفت می‌شود اما تولید نسل جدید آن تاکنون تأیید نشده است. درحالی‌که آینده موندئو در هاله‌ای از ابهام قرار دارد احتمال جایگزین آن با یک شاسی‌بلند پرسودتر وجود دارد.

فورد اروپا از نظر میزان کارمندان کمپانی بزرگی بوده اما از نظر سوددهی این‌گونه نیست. سال پیش سود پیش از مالیات فورد ر اروپا 234 میلیون دلار بوده درحالی‌که سود این کمپانی در آمریکا حدود 7.5 میلیارد دلار گزارش شده است.

علیرغم فروش 1.56 میلیون دستگاه خودروی مسافری و تجاری سبک در سال 2017 (شامل روسیه و ترکیه)، فورد هنوز هم نتایج مالی ناامید کننده‌ای در اروپا دارد. البته عرضه نسل جدید فیستا در بازار Store اروپا یکی از دلایل مهم کاهش سود این خودروساز در سال پیش بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها