خبر ویژه :

7 ماه پیش؛

رک پلاس بازارک کدخبر: 373293 ارسال پرینت 20

رکنا: لامبورگینی اوراکان معرفی شد.

هفت ماه پیش لامبورگینی از جدیدترین خودروی مسابقه‌ای خود پرده‌برداری کرد؛ اما همین چند روز پیش بود که خبر رونمایی از اوراکان سوپر تروفئو اووی جدید در مسابقات به رسانه‌ها رسید.

این خودروی مسابقه‌ای در پیست سپانگ معرفی شده است. این پیست که میزبان مسابقات فرمول 1 در مالزی می‌باشد چند روز دیگر هم اولین دور از مسابقات سوپر تروفئوی آسیا را نیز میزبانی خواهد کرد.

نسخه اووی جدید که بر پایه مدل معرفی شده در سال 2014 ساخته می‌شود به برادر GT3 خود نزدیک‌تر شده است. لامبورگینی این خودرو را با همکاری دالارا توسعه داده و پکیج آئرودینامیک آن باعث بهبود پایداری و در عین حال کاهش درگ شده است. نتیجه این کار بهبود یک و نیم ثانیه‌ای رکورد سوپر تروفئوی کنونی در پیست مونزا است.

معرفی اوراکان سوپر تروفئو اوو با دهمین سالگرد شروع مسابقات سوپر تروفئو لامبورگینی همزمان شده است. از زمان اولین حضور در این مسابقات اروپایی، لامبورگینی شاهد حضور 755 راننده از 59 کشور دنیا در 279 مسابقه، 42 پیست و 18 کشور بوده است. مجموع مسافت طی شده توسط خودروها در این چند سال حدود 32 هزار کیلومتر و زمان کل مسابقات 211 ساعت بوده است. این آمار جالب با دانستن اینکه رانندگان در طی 10 سال گذشته 6461 دور را با 4155 پیت استاپ طی کرده و از 41 هزار لاستیک پیرلی استفاده کرده‌اند تکمیل می‌شود.

جدای از سری آسیایی این مسابقات که هم‌اکنون برگزار می‌شود چند روز دیگر نیز شاهد استارت مسابقات اروپایی در مونزا خواهیم بود. همچنین در اولین هفته ماه می نیز سری آمریکای شمالی مسابقات سوپر تروفئو آغاز خواهد شد. در زمستان نیز استارت مسابقات در خاورمیانه خواهد خورد. هر سری مسابقه دارای 5 دور دوتایی بوده و نهایتاً مسابقه جهانی نهایی در ماه نوامبر و در واللونگا برگزار خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها