درگ پولدارها؛

کدخبر: 373047 ارسال پرینت 27

رکنا: دو نسخه جدید بنز و بی ام و در مقابل یکدیگر ایستادند.

مرسدس-ای‌ام‌جی S63 و ب‌ام‌و M760i در مصاف سدان های لوکس فول سایز به مصاف یکدیگر رفته‌اند. این دو خودرو اگرچه تفاوت‌های قابل‌توجهی با یکدیگر دارند اما برخی شباهت‌ها نیز به چشم می‌خورد. محصول دایملر طراحی دیفرانسیل عقب داشته درحالی‌که باواریایی ها سدان لوکس خود را با سیستم چهار چرخ محرک xDrive به میدان فرستاده‌اند. چرا دست‌اندرکاران Carwow نسخه 4Matic مرسدس S63 را انتخاب نکرده‌اند؟ جواب ساده است. این خودرو به دلایلی در بریتانیا با سیستم چهار چرخ محرک عرضه نمی‌شود.

دیگر تفاوت بزرگ بین دو خودرو در زمان باز کردن کاپوت‌های بزرگ و با ابهت آن‌ها مشاهده می‌شود. S63 از پیشرانه 8 سیلندر استفاده می‌کند درحالی‌که M760 از پیشرانه 12 سیلندر با آرایش V شکل سود می‌برد. سؤال مهم دیگر این است: چرا در این درگ از S65 با پیشرانه 12 سیلندر استفاده نشده است؟ Carwow می‌گوید در زمان برگزاری این مقایسه نسخه یاد شده در دسترس نبوده است.

با نگاه به برگه مشخصات فنی این دو خودرو باید به یکی از مهم‌ترین فاکتورها یعنی وزن اشاره کنیم. ب‌ام‌و حدود 200 کیلوگرم سنگین‌تر از مرسدس می‌باشد.

با در نظر گرفتن این سه تفاوت مهم، آیا برگزاری یک درگ بین دو محصول لوکس ژرمنی توجیه‌پذیر است؟ احتمالاً نه! آیا نگاه به این دوئل هیجان‌انگیز است؟ قطعاً!

در مسابقه درگ این M760i است که به لطف کشش بهتر زمان استارت جلو می‌افتد و نهایتاً هم پیروز میدان لقب می‌گیرد؛ اما این مسابقه‌ای واقعاً نزدیک بوده است. ب‌ام‌و مسافت 400 متر را در 11.3 ثانیه طی کرده در حالی ک مرسدس تنها دو دهم ثانیه کندتر بوده است.

البته تفاوت بین دو خودرو در مسابقه درگ رولینگ (درگ در زمان حرکت) 80 کیلومتر در ساعت کمتر است زیرا اهمیت سیستم چهار چرخ محرک کم‌رنگ‌تر می‌شود. حرکت دو خودرو در ابتدای رولینگ شانه‌به‌شانه بوده اما نهایتاً S63 با اختلافی اندک پیش می‌افتد.

در ادامه تست ترمز نیز برگزار می‌شود. با توجه به اینکه BMW بطور قابل‌توجهی سنگین‌تر است شاید با خود بگویید این باواریایی باوقار بازنده خواهد بود اما در این بخش هم M760i برنده می‌شود. پس نتیجه کلی دو به یک به نفع BMW است.

مطمئنیم برخی طرفداران ب‌ام‌و خواهند گفت توانایی‌های BMW در این مسابقه بسیار بهتر به نمایش درمی‌آید زیرا M760 یک خودروی کامل M پرفورمنس نبوده اما S63 کاملاً دست‌پرورده AMG می‌باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها