آخرین مهلت ثبت نام کتاب های درسی اعلام شد + لینک نام نویسی

به گزارش رکنا، «احمدرضا امینی» مدیرکل نظارت بر نشروتوزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در این رابطه اظهار داشت: مطابق شیوه‌نامه سفارش و توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱، ثبت سفارش فردی و گروهی کتاب‌های آمادگی تکمیلی برای پیش دبستانی استثنایی، پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)، پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه (عادی و استثنایی)، پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه شاخه‌های نظری و فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش (عادی و استثنایی) از ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ آغاز شده و تا ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ادامه دارد.

وی افزود: از ابتدای شروع فعالیت سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی تا کنون ۸۳ درصد دانش آموزان دوره آموزش ابتدایی، ۷۱ درصد دوره اول متوسطه، ۷۶ درصد دوره دوم متوسطه شاخه نظری، ۷۲ درصد دوره دوم متوسطه شاخه فنی‌وحرفه‌ای و ۶۴ درصد دوره دوم متوسطه شاخه کاردانش و ۸۱ درصد استثنایی و در مجموع به طور میانگین ۷۸ درصد دانش آموزان پایه‌های میانی سفارش کتاب درسی خود را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت کرده‌اند.

مدیرکل نظارت بر نشروتوزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تأکید کرد: با توجه به فرصت باقی مانده تا ۲۱ خرداد، انتظار می‌رود خانواده‌ها و مدیران محترم مدارس برای پیگیری و ثبت سفارش کتاب درسی دانش آموزان اقدام کنند.

شایان ذکر است ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ تنها از طریق سامانه irtextbook. com یا irtextbook. ir انجام می‌شود و از ۲۸ فروردین آغاز شده و تا ۲۱ خردادماه ادامه خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟