طرز تهیه انواع قهوه طعم دار

طبع قهوه موضوعی ست که این روزها بیش‌تر در مورد آن صحبت می‌شود.

به گزارش رکنا ، قهوه سال‌ها قبل‌تر از چای، نوشیدنی محبوب ایرانی‌ها بود ولی تبلیغات و سیاست‌های دولت‌ها، قهوه را به حاشیه برد و چای کاملا جای قهوه را گرفت. اما حالا قهوه برگشته! و رقابتی تنگاتنگ با چای دارد که مورد استقبال همگان قرار گرفته است.

قهوه از دوره صفوی وارد ایران شد. در ابتدا قهوه مصرف دارویی داشت ولی کم کم جای خودش را به عنوان نوشیدنی روزانه در زندگی مردم باز کرد. قهوه‌خانه‌ها نیز در همین دوران شکل گرفتند که محلی برای تجمع مردم و سرو قهوه و قلیان بودند.

طبع قهوه سرد و خشک است. قهوه چه اسپرسو باشد چه ترک چه دمی طبع سرد دارد. بین قهوه داغ و قهوه سرد یا آیس کافی‌ها هم تفاوتی از نظر طبع وجود ندارد.

افزودنی‌ها برای ملایم کردن طبع‌ قهوه

می‌توانیم با افزودن موادی مانندِ: زعفران، زنجبیل یا هل طبع سرد قهوه را متعادل‌تر کنیم، و با اصلاح آن توسط افزودنی ها طبع آن را به سمت طبع ملایم سوق دهیم به طوری که از تپش قلب و استرس و سردی مزاج خبری نباشد..

طرز تهیه قهوه با ادویه های مصلح

زعفران و قهوه:

برای تهیه قهوه زعفرانی بهتر است اول زعفران را دم کنیم. برای این‌کار زعفران را می‌کوبیم تا کاملا پودر شود. سر قاشق چایخوری زعفران کوبیده شده را داخل ظرف ریخته و ۶ قاشق غذاخوری آب جوش به آن اضافه می‌کنیم. در ظرف را بسته و آن را به مدت ۳۰ دقیقه روی بخار خیلی ملایم سماور یا کتری قرار می‌دهیم تا زعفران کاملا دم بکشد.

افزودن زعفران بیش‌تر برای قهوه ترک مناسب است.

اول قهوه ترک را دم می‌کنیم. بعد از اینکه که قهوه را داخل فنجان سرو کردیم سرقاشق چایخوری زعفران دم کشیده (یا عصاره زعفران) و یا سیروپ زعفران به آن اضافه می‌کنیم.

دارچین یا هل و قهوه:

هل یا دارچین را می کوبیم و در ازای هر فنجان قهوه یک چهارم قاشق چایخوری هل یا دارچین و یا سیروپ هر کدام را به آن پودر اضافه می کنیم و بعد قهوه ترک را دم می کنیم.

در ضمن نوشیدن قهوه با شکلات و بیسکویت های زنجبیلی یا کاکائو به ملایم شدن طبع قهوه کمک خواهد کرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟