سالاد مرغ و انگور با سس آووکادوی کرمی و طرز تهیه

سالاد مرغ و انگور با سس آووکادوی کرمی/ به گزارش رکنا، در بیش از دو هزار سال پیش، ایرانی‌ها بر روی سبزیجات روغن و سرکه می ریختند و آن را میل می‌کردند. از طریق جنگ‌های ایران و روم این رسم به اروپا رفته و در آنجا دچار تحولاتی شد. در آغاز قرن بیستم و دنیای صنعتی و روند مصرف غذاهای آماده، سالاد نیز به همین ترتیب وارد سبد غذایی شد، هرچند در ابتدا این امر در آمریکا آغاز شد لیکن امروزه در سراسر جهان، سالاد به صورت تجاری در سوپرمارکت‌ها به فروش می‌رسد. با جا پیدا کردن این نوع غذا در میان عامه مردم امروزه حتی در برخی رستوران‌ها و هتل ها، جایی به نام سالاد کده (یا سالاد بار) دارند که در آن انواع سالاد برای خوردن عرضه می‌شود.

یکی از از سالاد های خوشمزه  سالاد مرغ و انگور با سس آووکادوی کرمی است که می توانید در ادامه طرز تهیه آن را بخوانید:

مواد لازم برای2 نفر‌

2 عدد سینه مرغ پخته و مکعبی خرد شده

2 عدد ساقه کرفس

1 عدد پیاز کوچک خرد شده

1 خوشه انگور یاقوتی

2 /1 سیب بزرگ

4 /1 پیمانه پسته خرد شده

2 /1 ق چ آویشن خشک

مواد لازم برای تهیه سس

1 عدد آووکادو

2 ق س سس مایونز

4 /1 پیمانه ماست چکیده

3 ق س آب‌لیمو

4 /1 پیمانه روغن زیتون

2 /1 ق چ نمک

4/1 ق چ فلفل سیاه

1 ابتدا کرفس‌ها را بشویید، سپس آنها را به‌صورت نگینی خرد کنید. حبه‌های انگور را از خوشه جدا کرده، آنها را هم خوب بشویید، سپس در یک‌کاسه بریزید. نصف یک سیب بزرگ را پوست گرفته و آن را به‌صورت نگینی خرد کنید. آن را هم در یک‌کاسه بریزید.

2 در یک‌کاسه بزرگ مرغ، کرفس، دانه‌های انگور، سیب، پسته و پیازچه خرد شده را بریزید. آویشن خشک را هم روی مواد بریزید و آنها را خوب با هم مخلوط کنید. سپس کاسه را در یخچال قرار دهید.

3 برای تهیه سس سالاد، ابتدا آووکادو را از وسط نصف کنید. با کمک قاشق گوشت آن را درآورده و داخل مخلوط کن بریزید. حالا سس مایونز، ماست، آب‌لیمو،روغن زیتون، نمک و فلفل را هم اضافه کنید. دستگاه را روشن کنید تا سس نرم و یکدستی حاصل شود.

4 ظرف سالاد را از یخچال درآورید. نیمی از سس را روی مواد بریزید و آنها را خوب با هم مخلوط کنید. بقیه سس را موقع سرو کردن کنار سالاد قرار دهید. این سالاد را با نان تست هم می‌توانید سرو کنید.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟