سوپ پیاز یک پیش غذای سرشار از ویتامین + دستور پخت

مواد لازم

کره : 1قاشق غذاخوری

پیاز حلقه شده : 900 گرم

شکر: 1 قاشق چای خوری

آرد : 1/2 فنجان

گوشت گوساله :3 فنجان

آویشن تازه : 2 قاشق

نمک و فلفل سیاه:کمی

نان فرانسوی : 1عدد

پنیر سوئیسی : 3 فنجان

دلستر :کمی

در اولین مرحله از پخت سوپ خوشمزه پیاز ، کره را داخل یک ماهیتابه بریزید و ماهیتابه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا آب شود و بعد پیاز را به آن اضافه کنید و به صورت یک لایه نازک به کف ماهیتابه پهن کرده و سپس شکر را روی پیاز ها پخش کنید و اجازه دهید پیاز ها کمی با شکر بپزند.

زمانی که مشاهده کردید پیازها کاملا نرم و طلایی شدند حرارت آن را خیلی کمتر کنید تا به خوبی مغز پخت شود حال در این مرحله آرد را روی پیاز ها پاشیده و هم بزنید و بعد مقداری دلستر،آویشن و گوشت روی آن ها اضافه کرده و اجازه دهید با هم بطور کامل بپزند و مدت 30 دقیقه زمان دهید تا ماهیتابه روی حرارت گاز بماند تا به اصطلاح جا بیوفتد برای مزه دار کردن غذا هم از کمی فلفل سیاه و نمک می توانید استفاده کنید.

بین این 30 دقیقه ای که غذا در حال جا افتادن است می توانید نان تست ها را با کمی روغن چرب کرده و کنار بگذارید. سپس سوپ را داخل کاسه های مورد نظر بریزید و کاسه ها را نیز داخل ماهیتابه بچینید و 1 یا 2 تکه از نان ها را در اطراف کاسه ها قرار دهید.

در نهایت 1/2 فنجان پنیر سوئیسی را بین 6 کاسه به طوری قسمت کنید که به هر کدام از کاسه ها مقدار کمی پنیر برسد سپس به مدت چند دقیقه ماهیتابه را روی حرارت گاز قرار داده تا پنیر ذوب شده و به خوبی با سوپ ها مخلوط شود، حواستان باشد تا نان های تست نسوزند. اگر تمامی این مراحل را پشت سر گذاشتید می توانید سوپ پیاز خود را سرو کرده و نوش جان کنید.

نکات تکمیلی

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30دقیقه و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت است.

سوپ پیاز را می توانید در وعده نهار - میان وعده - شام - پیش غذا - سرو کنید .

توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟