مواد لازم

۱۵۰ گرم ماست

۲ عدد تخم مرغ

۱ قاشق سوپ‌خوری زعفران (دم‌کشیده)

۲ قاشق چای‌خوری گلاب

نمک و فلفل به مقدار لازم

۱ پیمانه برنج آبکش شده

۱ عدد پیاز نگینی (خرد شده)

۱ عدد ران مرغ (خرد شده)

۱ قاشق چای‎خوری زردچوبه

یک‌چهارم قاشق چای‌خوری پودر گل محمدی

۵ تا ۶ عدد قارچ (ورقه‌ای خرد شده)

۲۰ گرم کره ذوب شده

۲ قاشق سوپ‌خوری کشمش

۲ قاشق سوپ‌خوری زرشک

۱ قاشق سوپ‌خوری پیازداغ خلالی

۳ قاشق سوپ‌خوری خلال بادام تفت داده شده

۳ قاشق سوپ‌خوری خلال پسته تفت داده شده

طرز تهیه

یک کاسه نسبتا بزرگ بردارید. ماست سون، ۲ عدد تخم مرغ، زعفران، گلاب، نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید. برنج آبکش شده را هم اضافه کرده و هم بزنید تا کل برنج و مایه مخلوط شوند.

مقداری روغن داخل تابه بریزید و پیاز نگینی خرد شده را داخل تابه سرخ کنید. ران مرغ را به پیاز اضافه کنید. زردچوبه و پودر گل محمدی بزنید. قارچ‌هایی که به صورت ورقه‌ای خرد کردید را به تابه اضافه کنید و هم بزنید تا قارچ کمی بپزد و ادویه‌ها به خورد مرغ بروند.

داخل یک تابه دیگر مقداری روغن بریزید و زرشک و کشمش را کمی تفت دهید. پیاز داغ خلالی را اضافه کنید و با کشمش و زرشک تفت دهید.

یک کاسه کوچک بردارید. حدود یک‌سوم از کاسه را با مخلوط برنج پر کنید. روی برنج مخلوط مرغ و قارچ، زرشک و کشمش و پیاز بریزیدو مقداری خلال بادام و پسته تفت داده شده هم اضافه کنید و تا جایی که کاسه پر می‌شود برنج بریزید. روی برنج را به وسیله ته قاشق صاف کنید و

روی کاسه را فویل بکشید. با باقی مواد به همین صورت ته‌چین درست کنید و کاسه‌ها را داخل فر با حرارت ۱۸۰ درجه به مدت ۴۰ دقیقه قرار دهید.

بعد از ۴۰ دقیقه کاسه‌ها را از فر بیرون بیاورید و بعد از کمی خنک شدن آن‌ها را برگردانید و با مقداری زرشک و خلال تزیین کنید.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟