یکی از دلچسب‌ترین نوشیدنی‌ها ، شربت آبلیمو یا لیموناد است که علاوه‌بر رفع عطش و طعم بی‎‌نظیرش، خواص بسیاری هم دارد.

خواص لیموناد

آبلیمو سرشار از ویتامین C و پتاسیم است و از بیماری اسکوربوت که بر اثر کمبود ویتامین C بروز می‌کند، جلوگیری می‌نماید. لیموترش از خونریزی جلوگیری می‌کند، موجب افزایش مقاومت بدن می‌شود، از عفونت‌ها جلوگیری کرده و آنتی‌اکسیدانی قوی دارد.

لیموناد خانگی

مواد لازم برای لیموناد خانگی

لیموترش: هشت عدد

شکر: دو فنجان

آب: شش فنجان

لیموترش‌ها را بشویید، آن‌ها را خشک کنید و بعد روی سطحی سخت، بغلتانید تا آب آن‌ها راحت‌تر خارج شود. پوست دو تا سه عدد لیمو را برای مزه‌دارکردن لیموناد رنده کنید. حال یک قابلمه را روی شعلۀ متوسط بگذارید و پوست‌های رنده‌شدۀ لیمو و شکر و دو فنجان آب را در آن بریزید. حدود پنج دقیقه صبر کنید تا شکر حل شود و با آب و پوست لیمو ترکیب شده و رنگ مواد درون قابلمه زرد شود. مراقب باشید که مواد داخل قابلمه نجوشند.

آبِ لیموها را بگیرید و از صافی رد کنید. مخلوط درون قابلمه را هم از صافی رد کرده، با آبِ لیموها ترکیب کنید و در یک پارچ بریزید. چهار لیوان دیگر آب به آن‌ها اضافه کنید، آن را بچشید و اگر خیلی شیرین بود، دوباره به آن آب اضافه کنید. لیموناد را در لیوانی پر از یخ بریزید و با تکه‌های لیمو نوش جان کنید. باقی‌ماندۀ لیموناد را در یخچال نگهداری کنید.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟