صیانت از بیت المال فقط کار عزیزان در منابع طبیعی نیست

به گزارش رکنا ازآذربایجان‌غربی؛رئیس  کل دادگستری  آذربایجان غربی در جلسه  شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان  که با میزبانی اداره کل منابع طبیعی استان  در بخشداری بخش نازلوی ارومیه برگزار می شد با تبریک میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج)گفت:باید هفته منابع طبیعی را به پاسداران و حافظان منابع طبیعی و ملی که از بیت المال صیانت می کنند تبریک گفت

عتباتی از همکاران قضایی خود هم که در باب حفظ و صیانت از منابع طبیعی شجاعانه و بدون هیچ گونه ملاحظه کاری یا مماشات رسیدگی و رای صادر می کنند هم تقدیر نمود.

عتباتی اضافه کرد، دستگاه قضایی از مدیران شجاع و پاکدست با قاطعیت حمایت می کند.

وی ادامه داد، ید مسئولین در انفال و اموال دولتی و منابع طبیعی ید امانی است و هر مدیری باید در حوزه کاری خود امانتدار باشد و این امانتهایی را که به او سپرده شده است را صیانت و حفاظت نماید.

عتباتی به اعضای شورای حفظ حقوق بیت المال و مدیران متولی و مرتبط تاکید کرد، از ظرفیت شورای حفظ حقوق بیت المال نهایت بهره را برای پیشبرد امور و ارتقا عملکرد دستگاه خود ببرید.

عتباتی با بیان اینکه 300 هزار هکتار از اراضی زراعی استان ثبیت مالکیت شده و برای آنها سند حدنگار صادر شده است گفت:باید در حوزه اجرای سند حدنگار ثبت اسناد و جهاد کشاورزی و امور اراضی با هم پوشانی و همکاری صمیمانه و استفاده از ظرفیت کمیسیونهای رفع تداخل اجرای قانون حدنگار را در اراضی زراعی به حداکثر میزان خود برسانند به مانند اراضی ملی و منابع طبیعی که موفق شدیم به صورت 100درصد قانون حدنگار را اجرایی کنیم.

عتباتی به وضعیت دریاچه ارومیه هم اشاره و گفت:برخی کارهای غیرقانونی  و غیرمجاز در کنار سایر عوامل موجب  بحران دریاچه ارومیه شده است و به تبع آن کشاورزی استان هم تحت تاثیر قرار می گیرد لذا باید از اقدامات غیر قانونی مثل حفر چاههای غیرمجاز پیشگیری و با تغییر الگوی کشت  هم به حفظ منابع آبی و پوششهای گیاهی و جانوری و نیز احیای  دریاچه ارومیه کمک کنیم.

رئیس کل دادگستری استان استفاده از برنامه های فرهنگی و استفاده از ظرفیت بسیج محلات و روستاها را در صیانت از منابع طبیعی و ملی تاثیرگذار و ارزشمند  دانست و گفت: آموزه های دینی ما هم به حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست بسیار تاکید کرده است.

عتباتی در ادامه به اقدامات پنجره واحد زمین در استان اشاره و گفت:با توجه به اینکه راهبری این موضوع بر عهده اداره کل منابع طبیعی استان نهاده شده است لازم است در سریعترین زمان ممکن ادارات مرتبط امور سپرده شده را انجام و نتایج را اعلام نمایند.

مجیدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم در این جلسه گفت: باید حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و ملی از سیستم سنتی خارج و با استفاده از روشهای نوین و جدید این امر انجام گیرد تا بتوانیم از منابع طبیعی و ملی و منابع آبی صیانت کنیم.

مجیدی تصریح کرد، در صیانت از منابع آبی نباید فقط به سیستم کیفری بسنده کنیم باید پیشگیری از حفر چاههای غیرمجاز را در اولویت کاری قرار دهیم.

 

کریم معجنی/آذربایجان‌غربی 

کدخبر: 875579
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟