به گزارش رکنا ازآذربایجان‌غربی؛بهزاد کریم پور  در نشست خبری با اصحاب رسانه  گفت:  بنیاد خیریه دستان مهربان از سال ۸۶ فعالیت خود را آغاز کرده است ودر حال حاضر این بنیاد دارای ۲۰ شعبه فعال در کشور است.
وی با بیان اینکه،این بنیادیک سازمان غیر سیاسی و غیر دولتی بوده و به هیچ ارگانی وابسته نیست گفت: تمام هزینه های بنیاد توسط مردم و خیرین تامین می شود.
وی خاطر نشان ساخت :هم اکنون ۳ هزار و ۲۰۰ خانوار در کشور تحت پوشش این بنیاد هستند که از این تعداد ۶۰۰ خانوار مربوط به شمال‌غرب کشور است.

کریم پور اهم اقدامات انجام شده در این بنیاد را واریز مستمری برای کودکان تحت پوشش،اهدای سبد کالا به صورت ماهانه،برگزاری کلاس های آموزشی کارافرینی، تامین مسکن برای خانواده های فوق نیازمند تحت پوشش و اهدای پوشاک و لوازم منزل برای افراد تحت پوشش عنوان کرد و گفت:به طور میانگین سالانه ودیعه مسکن  ۳۰۰ خانوار تخت پوشش شمال غرب کشور  توسط بنیاد تامین می شود.
وی از کمک یک میلیارد تومانی بنیاد به زلزله زدگان خوی خبر داد و گفت:این کمک رسانی در قالب اهدای مواد غذایی،پوشاک،پتو و چادر بوده است.
کریم پور خاطر نشان کرد: همچنین  بنیاد ۶ کانکس ۱۰ متری برای اسکان کودکان معلول آسیب دیده از زلزله به مناطق زلزله زده خوی ارسال کرده است.
وی با بیان اینکه، بنیاد در ۵ استان کشور دارای درمانگاه اختصاصی است گفت: در استان های فاقد درمانگاه اختصاصی نیز با توافق های انجام شده تمامی افراد تحت پوشش بنیاد می توانندبه صورت رایگان از خدمات درمانی بهرمند شوند.
مدیر شمال‌غرب بنیاد دستان مهربان،همچنین از اهدای ۴ پک سالانه تحت عنوان پک های مهرانه،یلدا،عیدانه و ماه رمضان خبر داد و گفت: پک های عیدانه شامل بسته معیشتی به ارزش ۳ میلیون تومان و کفش،لباس،شیرینی و آحبل است که تا ۲۵ اسفند ماه در بین خانوارهای تحت پوشش توزیع می شود
وی ادامه داد: پک های رمضان هم شامل بسته معیشتی ماه مبارک رمضان است که از دهم تا پانزدهم ماه رمضان در بین خانوار های تحت پوشش توزیع خواهد شد.
مدیر شمال‌غرب بنیاد دستان مهربان از  راه اندازی کارگاه های قالی بافی ،چرم دوری گلیم بافی و صنایع دستی  در کل کشور خبر داد و گفت: این کارگاه ها با هدف توانمند سازی زنان و مادران خودسرپرست و بد سرپرست تحت پوشش بنیاد راه اندازی شده است
کریم پوردرپایان سخنان خود خاطرنشان ساخت: بنیاد دستان مهربان در راستای شفافیت مالی در  سالهای ۹۶ و ۹۹ برند برتر در حوزه نیکوکاری در کشور را کسب کرده است.

کریم معجنی/آذربایجان‌غربی 
 

کدخبر: 873905
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟