پرداخت ٢۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک مسکن آذربایجان غربی 

 

به گزارش خبرنگار رکنا از آذربایجان‌غربی؛مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان غربی در نشست مطبوعاتی که برگزار شد اظهار داشت   : مسکن ملی جزو طرحهای  اولویت دار حمایتی بانک  می باشد که  برای  هر واحد ٣۵٠ میلیون درارومیه و ٣٠٠ میلیون تومان در سایر شهرها با نرخ ١٨ درصد و مدت بازپرداخت  ٢٠ ساله اختصاص می باشد.
وی ادامه داد : از تعداد ٣٢٠٠ واحد ثبت نامی با میزان ١٠۵٠٠ میلیارد ریال تاکنون ۵٠٠٠ میلیارد ریال پرداخت شده است.
ایمانی تصریح کرد : در خصوص تسهیلات مسکن روستایی با معرفی بنیاد مسکن در سال گذشته و تاکنون بالغ بر ١٢۴١ به مبلغ ١١١٧ میلیارد ریال پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان غربی گفت : در حوزه خرید و ساخت مسکن برای خانواده های شهدا و ایثارگران از اول سال گذشته تاکنون ٢٧٨ واحد بالغ بر ۵٧٢ میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ۴ درصد واگذار شده است.

ایمانی بیان کرد : تسهیلات بهسازی و بازسازی مناطق بافت فرسوده برای ٢٣۶ فقره پرونده تشکیل و پرداخت شده است.

وی سقف تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری در سال جاری با نرخ ۴ درصد سود و خرید ساخت ودیعه مسکن فرزندآوری را نیز ۴٧٧ فقره اعلام کرد که بالغ بر ١٩۴ میلیارد ریال پرداخت شده است.

ایمانی اذعان کرد : تسهیلات حوادث غیرمترقبه شهرستان قطور نیز تاکنون برای ١۶٣۴ فقره و انواع متمم نیز ۶۵۴ فقره پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک مسکن آذربایجان غربی ادامه داد : تسهیلات اشتغالزایی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تاکنون برای ١٣٣٣ فقره تشکیل پرونده و ١٠۶٣ میلیارد ریال پرداخت شده است.
ایمانی در خصوص پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج نیز گفت : در این حوزه ٢٣٧٧ فقره به مبلغ ٢۵٧۶ میلیارد ریال پرداخت شده است.
وی تسهیلات خرید خانه از محل اوراق را ١٣٩٢ واحد به مبلغ ١٨٣٠ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت : بانک مسکن در سال گذشته و تاکنون ١٨٩۴٠ فقره بالغ بر ٢۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.
ایمانی تصریح کرد : در طول سال های گذشته علاوه بر مبلغ فوق برای بیش از ۶٩ مساکن مهر موجود در استان بالغ بر ٢۶ هزار و ٨۵٠ میلیارد ریال نیز تسهیلات پرداخت شده است. 
کریم معجنی/آذربایجان‌غربی 

کدخبر: 861472
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟