«زندانیان» دارای حقوق شهروندی و کرامت انسانی هستند‌/آزادی ۱۲۶ زندانی در آذربایجان‌غربی

محمد مهدی حاج محمدی در سفر به استان آذربایجان غربی با حضور در شهر مهاباد طی دیدار با مقامات شهری و اعضای شورای تامین مهاباد، اظهار داشت: تراکم جمعیت زندانیان در زندان مهاباد بیشتر از ظرفیت است و انتظار داریم برای این مساله توسط مقامات محلی چاره اندیشی شود.

وی تصریح کرد: در حاکمیت اسلامی حفظ کرامت انسان ها یک اصل است و زندانیان نیز دارای حقوق شهروندی و کرامت انسانی هستند‌.

عضو شورای عالی قوه قضائیه ادامه داد: اعتقاد ما این است که خدمت در زندان ها در نظام اسلامی یک فرصت است که می توان به افراد آسیب دیده جامعه کمک کرد.

رئیس سازمان زندان ها گفت: اگر ما بتوانیم با اجرای کامل برنامه های اصلاحی و تربیتی شرایط مناسب را برای بازگشت زندانیان به زندگی شرافتمندانه فراهم کنیم، یقیناً زندانیان نیز در این مسیر تلاش متقابلی انجام خواهند داد.

حاج محمدی افزود: با توجه به توسعه برنامه‌های فرهنگی در زندان‌ها، مددجویانی که حضور فعال در این برنامه ها داشته باشند از امتیازات قانونی برخوردار خواهند شد.

مدیرکل زندان‌های آذربایجان‌غربی که به همراه رئیس سازمان زندانهای کشور به مهاباد سفر کرده است، در این جلسه، گفت: باید بستر اشتغال و حرفه آموزی برای زندانیانمورد توجه قرار گیرد تا در زمان بازگشت زندانیان آزاد شده، به اجتماع زمینه کار و شغل آنها بیشتر فراهم شود.

وی افزود: همزمان با سفر رئیس سازمان زندانهای کشور به مهاباد زمینه آزادی 10 زندانی مهابادی فراهم شد که بدون شک زندگی دوباره ای برای زندانی و خانواده هایشان خواهد بود.

خاطرنشان می‌شود، در سفر رئیس قوه قضائیه به آذربایجان‌غربی زمینه آزادی 126 زندانی از زندان‌های این استان فراهم شد.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟