کشف حدود 16 تن مواد مخدر در آذربایجان ‌غربی طی سال گذشته

به گزارش رکنا، سردار مسعود خرم‌نیا امروز در نشست خبری با رسانه‌های استان آذربایجان غربی، اظهار داشت: سال گذشته ۱۵ تن و ۹۹۸ کیلوگرم مواد مخدر در آذربایجان غربی کشف شده است که بیشترین میزان کشفیات مربوط به فرماندهی انتظامی استان و مابقی مربوط به سایر نهادهای نظامی و امنیتی استان است.

وی با بیان اینکه 2 هزار و ۶۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر طی فصل بهار امسال در این استان کشف و ۱۷۸ قاچاقچی نیز با تلاش ماموران در این مدت دستگیر شده اند، تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۲ هزار نفر توزیع کننده مواد مخدر دستگیر و امسال نیز ۶۲۴ نفر در این راستا بازداشت و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال 600 نفر معتاد در استان دستگیر شده است، افزود: سال گذشته ۳ هزار و ۷۲۷ نفر معتاد در استان شناسایی شدند.

وی افزود: امسال ۵۳ دستگاه انواع خودرو سنگین و سبک و ۱۷ دستگاه موتورسیکلت که در امر قاچاق و توزیع مواد مخدر مورد استفاده قرار می گرفت، توقیف شده است.

خرم‌نیا اعلام کرد: طی سال جاری، یک هزار میلیارد ریال از نظر اقتصادی به بنیان قاچاقچیان ضربه وارد شده است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، امسال ۶۴۶ نفر از معتادان متجاهر که احتمال آلوده بودن به ویروس کرونا را داشتند شناسایی و 80 نفر از آنها به قرنطینه اعزام شدند.

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه دستگیری معتادان متجاهر همچنان ادامه دارد، گفت: امسال 27 معتاد متجاهر براثر مصرف بالای مواد مخدر فوت شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟