دهیاران بازوان پر قدرت دولت در روستا ها هستند

به گزارش رکنا وی ادامه داد:از نماینده مردم هشترود در مجلس شورای اسلامی می خواهم که در جهت عمران وآبادانی روستاها در مجلس شورای اسلامی از حق وحقوق روستاییان دفاع کند ودر جذب اعتبارات برای روستاها از هیچ کوششی دریغ نورزد.

کرمی تاکیدکرد:شهرداری ها ودهیاریها دوبال آبادانی در شهر ها وروستاها هستند و دهیاران در روستاها با جمع آوری پسماندهای زباله ها ودیگر کارها کار شهرداری ها را تکمیل می کنند چنانچه شهرداری در شهرها مامور آبادی شهر هستند  دهیاران هم وظیفه دارند در آبادی وتنظیف روستاها کمک حال اهالی روستاها باشند.

کرمی تصریح کرد: نماینده هشترود  حتما در مجلس طرح استخدام دهیاریها را بیان نمایید تا کلیه دهیاران در هر نقطه از ایران تکلیفشان مشخص شود چون این دهیاران واقعا از این بابت در مضیقه هستند و هر آن احتمال دارد اگر شورا یک روز از دهیار خوشش نیاید می تواند جایگزینی برای دهیار انتخاب کند پس اگر دهیاران تکلیفشان مشخص شود دیگر شاهد چنین اتفاقاتی بعداز هر انتخابات شوراها نخواهیم بود چون با انتخاب شورای جدید ،شورای جدید می خواهد دهیار مورد علاقه اش را معرفی کند واین باعث بوجود آمدن پاره ای از مشکلات در جذب ودفع دهیار جدید وقدیم می شود.

مدیر کل امور دهیاران استان آذربایجانشرقی در ادامه بیان نمود:دهیاران می توانند با مشاوره های کاربردی خود، دولت را در اجرای صحیح پروژه های عمرانی و رفاهی در روستاها یاری دهند.

اعتبارات جدید به زودی به حساب دهیاریها واریز خواهد شد

تقی کرمی از تخصیص اعتبارات لازم وجدید به دهیاران خبر داد وگفت:تخصیص اعتبارات انجام گرفته است وبه زودی در حساب دهیاران ریخته خواهد شد ودهیاران می توانند با دست باز در اجرای پروژه ها وطرحها در پیشرفت عمران روستاها اقدامات لازم را بردارند.

آیا این خبر مفید بود؟