مومنین باید سعی کنند در امورات زندگی رضایت خدا را جلب کنند

به گزارش رکنا جعفریان  در ادامه به مسئله ازدواج پرداخت وگفت: ازدواج باعث رشد وترقی انسانها می شود واز نظر دینی نیز ازدواج جایگاه ویژه ای در جامعه دارد

جعفریان ادامه داد:انسان قبل از ازدواج نصف دینش در خطا ومعصیت است ولی بعد از ازدواج دینش کامل می شود .

امام جمعه هشترود در ادامه به انتخاب همسر خوب وایده آل نیز اشاره نمود وگفت:متاسفانه عدم شناخت خانواده ها از همدیگر وتصمیم عجولانه در ازدواج باعث شده که آمار طلاق بالا برود.

جعفریان تاکید کرد:ازدواج ناآگاهانه، نداشتن بلوغ لازم برای ازدواج، عدم برخورداری از سلامت روانی، شخصیتی و اخلاقی، تزلزل پایه‌های ایمان، عدم واقع‌گرایی در معرفی خود و شناخت همسر و عدم تناسب فردی و خانوادگی همسران در زمینه‌های مختلف؛ در دسته همسرگزینی نادرست قرار می‌گیرند که بخش قابل توجهی از طلاق‌ها ریشه در این موارد دارد. مهم‌ترین راهکار برای کاهش این نوع ازدواج‌ها آموزش جوانان و خانواده‌ها در زمینه نحوه صحیح انتخاب همسر است.

چشم وهم چشمی در ازدواجهارا کنار بگذارید

امام جمعه هشترود از عموم خانواده ها خواست در ازدواج ها مانع تراشی نکنند واز چشم هم چشمی ها دوری گزینند وازدواج را برای جوانان آسان بگیرند تا زوجین بتوانند با تشکیل یک خانواده بدون مشکل ودغدغه زندگی خود را آغاز نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین جعفریان در خطبه  دوم نماز جمعه این هفته شهرستان هشترود نیز  گفت:

تنها نجات مومنین ومردم عمل به دستورات خداوند است

وی ادامه داد: عمل به دستورات خدا وندرحمان وقران کریم باعث ترقی وپیشرفت زندگی مردم می شود

امام جمعه هشترود در ادامه مسئله حجاب وعفاف پرداخت وگفت:اگر در جامعه ای عفاف وحجاب نباشد متاسفانه کارهای غیر اسلامی وغیر اخلاقی  بالطبع در جامعه گسترش خواهد یافت.

جعفریان بیان نمود:اسلام بر خلاف غرب، جایگاه زن را والا و ارزشمند می‌داند و به همین منظور در قرآن کریم بر مصونیت زن از نگاه‌های نامحرم تاکید و توصیه‌های فراوان شده است.

امروزه دنیای غرب جایگاه زن را در حد کالا تنزل داده و آن را متاعی برای لذت مردان و ترویج شهوات می‌داند و کرامت مادری و انسانی او به غارت رفته است.

در زمینه حجاب و عفاف، آیات قرآن، احادیث و روایات مختلفی برای زنان و مردان در جوامع اسلامی اشاره شده است و جایگاه رفیع زن در دین مقدس اسلام وهویتی که معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به زنان بخشید بیانگر این واقعیت مهم است.

امام جمعه هشترود اضافه کرد:

در جوامع اسلامی، بانوان باید منزلت خود را با توجه به چهارچوب وظایف خود در بخش حجاب و عفاف، اخلاق و رفتار مناسب حفظ کنند تا سلامت فردی و اجتماعی در جامعه اسلامی ایران که دارای ارزش‌های دینی و ملی است ارتقا یابد.

حجاب برای زن ایرانی که مسئولیت تربیتی و آموزشی یک نسل را بر عهده دارد دارای چهارچوب و دستورالعمل است که هر یک از بانوان که نقش مادری و همسری در کانون خانواده را بر عهده دارند باید به آن اهمیت دهند.

رفتار حضرت فاطمه (س)، الگو و معیار بسیار روشنی برای همه بشر به ویژه دختران جوان و مسلمان است تا زندگی سعادتمندی داشته باشند، در حقیقت دختران جوان با عفاف خود، گامی مؤثر برای بالا بردن شخصیت و ارزش خود و حفظ موقعیت خویش در برابر مردان بر خواهند داشت.

نیروی انتظامی در مقابل بد حجابی ها ایستادگی کند

امام جمعه هشترود از نیروهای نظامی وانتظامی وقوه قضائی خواست در مقابل این بد اخلاقی ها ایستادگی کنند وبا تذکرات لازم به  بعضی افراد که به نوعی هنجار شکنی می کنند آنها را امر به معروف ونهی از منکر نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟