جمعیت هلال احمرهشترودبه آسیب دیدگان ناشی از سیل روز دوشنبه امداد رسانی کرد

به گزارش رکناامداد رسانی به عشایر گرفتار شده در سیلاب در روستای آغداغ رود شهرستان هشترود انجام شد

لازم به توضیح است: طی بارش سنگین باران و تگرگ صبح روز دوشنبه در روستای آغداغ رود متاسفانه عشایر عزیز در سیلاب گیر کرده و چادر وسایل زندگی آنها تخریب و حدود ۱۴ راس دام تلف شده بود که با هماهنگی و همکاری فرمانداری و بخشداری اقلام زیستی از جمله چادر ، موکت ، و پتو توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر هشترود تحویل داده شد.

حضور انبارته معاون سیاسی و امنیتی فرماندار و خانم زارعی بخشدار مرکزی هشترود به همراه عوامل انتظامی و هلال احمر در محل سه راهی خواجه غور (محل اتراق عشایر در محاصره سیل رودخانه شورچایی در حاشیه قرانقو)

خانوارهای عشایر که بر اثر بارشهای اخیر و شبانه و جاری شدن سیل اخیر دچار بحران شده بودند با همکاری عوامل هلال احمر ،دهیاران روستاهای خواجه غور و قویونقشلاقی و صنعت و معدن آذوقه مصرفی و چادر تهیه و با توجه به حجم سیل رودخانه به وسیله تراکتور در اختیار خانوارهای آسیب دیده گردید

دکتر انبارته نسبت به حضور بموقع عشایر و رعایت فصل چرای عشایر و داشتن مجوزهای لازم از اداره منابع طبیعی و داشتن پروانه چرای فصلی لازم الاجرا و تاکید نمودند

خانم زارعی همچنین از اهالی محترم روستاها، دامداران عزیز و عشایر خواستند تا به اخطاریه های هواشناسی توجه کنند و از اتراق و چرای دام در حریم بستر رودخانه ها و مسیلها جدا خودداری نمایند.

از روستاهای سیل زده آسایش و تلمخان و همچنین روستای خالی از سکنه بایجوق که تعدادی از عشایر در آنجا مستقر بودند.بازدید به عمل آمد

صبح امروز دوشنبه بخشدار نظرکهریزی بهمراه فرمانده نیروی انتظامی و روسای ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، هلال احمر و کارشناسان آموزش و پرورش از روستاهای سیل زده آسایش و تلمخان و همچنین روستای خالی از سکنه بایجوق که تعدادی از عشایر در آنجا مستقر بودند بازدید و نسبت به ارزیابی میزان خسارت های سیل اقدام کردند.

سیفی در این بازدید گفت: طی بارشهای شب گذشته و وقوع سیل در قسمتهای جنوب غربی بخش نظرکهریزی سه روستای آسایش ، تلمخان و بایجوق دچار آبگرفتگی شدند که با بررسی های انجام شده توسط تیمهای عضو ستاد مدیریت بحران مشخص شد سیل موجب نفوذ آب به مدرسه قدیمی روستای آسایش که محل اقامت یکی از اهالی بود شده است. همچنین در روستای تلمخان سیل موجب نفوذ آب به داخل دوباب آغل و تخریب دیوار یک واحد مسکونی و نفوذ آب به داخل مدرسه این روستا شده است.

وی افزود: متاسفانه سیل دیشب موجب تلف شدن حدود ۳۰ راس دام سبک در روستای بایجوق شده است.

بخشدار نظرکهریزی از انباشت گل و لای در راه روستایی مسیر نظرکهریزی به آسایش و راه بین مزارع آسایش به تلمخان خبر داد که با هماهنگی عوامل راهداری نسبت به پاکسازی مسیر آسایش اقدام شد.

سیفی خاطرنشان کرد: بررسی ها در خصوص میزان خسارت وارد شده به مزارع و باغات در حال انجام است که طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟