۹ درصد مدارس کانکسی کشور در هشترود است

به گزارش رکنا، امین امینیان در جلسه شورای آموزش و پرورش هشترود با بیان اینکه ۳۴ مدرسه کانکسی در شهرستان وجود دارد، گفت: شهرستان هشترود از نظر وجود مدارس کانکسی از میانگین کشوری ۱۳ برابر بالاتر است.

وی با اشاره به نقش خیران در کاهش مدارس کانکسی هشترود افزود: در زمان حاضر ۱۷ مدرسه توسط خیرین در شهرستان در حال احداث است.

امینیان از خیرین مدرسه ساز درخواست کرد در ساخت مدارس شبانه روزی و هنرستان های کشاورزی با توجه به کشاورزی بودن منطقه اهتمام جدی داشته باشند.

رییس شورای آموزش و پرورش هشترود با بیان اینکه۷۴ مدرسه در هشترود هم تخریبی بوده و به نوسازی نیاز دارند، افزود: ۱۳ مدرسه سنگی و ۲۷ مدرسه نیز فرسوده هستند.

وی به نیاز برای ۲۵۰ کلاس درس جدید در هشترود اشاره کرد و گفت: برای نوسازی این کلاس ها ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

امینیان آموزش وپرورش را زیر بنای توسعه هر کشور عنوان نمود وافزود: ثروت اصلی هر جامعه‌ای، نیروی انسانی آن جامعه است و تربیت نیروی انسانی بر عهده آموزش و پرورش است یعنی تبدیل این ثروت انسانی بالقوه به بالفعل بر عهده این نهاد است.

وی متذکر شد: هر کشوری که توسعه نیافته است بدانید که آموزش وپرورش آن ضعیف عمل کرده است.وباید در این زمینه جدیت نشان دهند.

نماینده عالی دولت در هشترود عنوان نمود:

رشد و توسعه در کشورهای گوناگون در گرو توسعه پایدار آن کشورهاست، بنابراین دستیابی به توسعه پایدار نیازمند برنامه ریزی در هر یک از سطوح اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و انسانی است. انسان به عنوان یکی از مؤلفه های توسعه پایدار در مرکز توجه است و نیاز به آموزش دارد. با توجه به اینکه آموزش نیز از مؤلفه های توسعه پایدار به شمار می رود، پس آموزش به طور عام و آموزش و پرورش به طور خاص می تواند نقش مؤثری در توسعه پایدار داشته باشد. در واقع آموزش و پرورش به عنوان زیربنایی ترین نهاد در جامعه شرط اصلی و تردیدناپذیر توسعه همه جانبه کشور است. آموزش و توسعه رابطه دوسویه ای با هم دارند، از یک سو آموزش بسترساز توسعه است؛ از سویی دیگر، توسعه لازمه تحول اساسی در نظام آموزشی است. لذا، ضرورت دارد هر جامعه ای که به توسعه پایدار می اندیشد، آموزش مطلوب را در رأس برنامه های خود قرار دهد.

فرماندار هشترود تاکید کرد :سعی می کنیم با کمک مسئولین متولی امر آموزش وپرورش واجرای رتبه بندی معلمان فشارهایی که روی معلمان هست کاهش یابد وبه امید خدا در جهت کاستن مشکلات معیشتی معلمان گامهای اساسی برداریم.تا این قشر زحمت کش جامعه کمی از مشکلاتشان کاسته شود.

در آخر این جلسه اعطای حکم ابلاغ اعضای جدید شورای آموزش و پرورش منطقه هشترود توسط امین امینیان فرماندار شهرستان هشترود‌به منتخبین جدید تحویل گردید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟