۳۹ فوتی و ۱۲۶۶ مبتلای قطعی , آخرین امار کرونا در چاراویماق

به گزارش رکنا، نوروزی, تعداد متوفیان از جمعیت شهری را تاکنون ۷ مورد و از جمعیت روستایی ۳۲ مورد بیان نمود و گفت :از مجموع ۳۹ فوت شده ناشی از کرونا ۲۰ نفرد مرد و ۱۹ نفر زن بوده است.

وی تعداد کل بیماران مثبت قطعی در این شهرستان را تا کنون ۱۲۶۶ نفر و ۱۶مورد مشکوک با سی تی اسکن مثبت اعلام نمود که از این تعداد ۴۱۹ نفر از ابتدای سال ۱۴۰۰ شناسایی شده اند که ۷۴ نفر از آنها مربوط به جمعیت شهری, ۲۹۶ نفر روستایی و ۴۹ نفر نیز از جمعیت مهمان می باشند.

این مقام مسئول ترکیب جنسیتی بیماران را ۶۲۰ مورد مرد و ۶۴۶ نفر بیمار زن و تعداد بیمار جمعیت شهری را ۳۵۵ و روستایی را ۷۶۴ نفر اعلام داشت و همچنین تعداد بیمار جمعیت مهمان شناسایی شده را ۱۶۷ نفر تشریح کرد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان چاراویماق , تعداد کل نمونه‌برداری پی سی آر اخذشده را ۵۰۰۷ مورد و تعداد نمونه برداری تست سریع تاکنون را ۵۰۰ مورد بیان نمود وگفت: ۳۵ نفر از مبتلایان از طریق نمونه برداری تست سریع شناسایی شده اند.

وی تعداد بستری های فعلی را در بیمارستان شهرستان را ۲ مورد و در خارج از شهرستان ۴ نفر اعلام نمود و گفت در طول یک هفته , ۹ نفر در شهرستان بستری داشته ایم.

نوروزی, همچنین تعداد انجام ویزیت در منزل توسط پزشک و ماما را از ابتدای سال ۱۴۰۰ , ۲۷ مورد اشاره کرد و خاطرنشان کرد: وضعیت شهرستان همچنان قرمز است.

یک هفته گذشته کانون موارد مثبت شناسایی شده بیشتر روستاهای دهستان ورقه و چاراویماق شرقی میباشد.

نوروزی در ادامه, توزیع جغرافیایی بیماران مثبت را از ابتدای سال ۱۴۰۰ چنین تشریح کرد: تقریبا موارد مثبت در کل مناطق شهری قره آغاج و کل جغرافیایی روستایی مشاهده و شناسایی شده است ولی در یک هفته گذشته کانون موارد مثبت شناسایی شده بیشتر روستاهای دهستان ورقه و چاراویماق شرقی میباشد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان از کلیه خانوارها و مردم فهیم و بزرگوار شهرستان خواست با گروه های طرح شهید حاج قاسم سلیمانی علی الخصوص گروه مراقبت و رهگیری که اقدام به شناسایی زود هنگام بیماران بالاخص در بین افراد پر خطر و اطرافیان فرد مثبت می‌کنند همکاری مناسب داشته باشند.

وی همچنین ضمن توصیه به مراجعه به موقع به مراکز بهداشتی و درمانی در صورت بروز علائم بیماری خاطر نشان کرد: مردم عزیز توجه داشته باشند که حضور در تجمعات و پرهیز از برگزاری هر گونه مراسم ترحیم, عقد, عروسی, جشن تولد و مراسمات فرهنگی و مذهبی در شرایط قرمز تخلف و جرم تلقی می‌شود.و توجه به اصول سه گانه پروتکل های بهداشتی استفاده صحیح از ماسک, شست و شوی مکرر دست ها و .. را در پیشگیری از شیوع بیماری بسیار حائز اهمیت است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟