خانه هنرمندان (خانه مهارت)به زودی در هشترود دائر می شود

به گزارش رکنا، وی گفت:هنر یکی از عناصر موثر در زندگی انسان‌ها است و همواره به عنوان انعکاس از توانایی‌های فکری، دستی و عاطفی بشر منعکس شده و با زندگی انسان‌ها و انسانیت گره خورده است.

پورصادق ادامه داد: تأثیر هنر در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگ‌سازی و ارتقای فرهنگی جامعه را غیرقابل‌ انکار دانست و عنوان کرد: هر مقدار فعالیت‌های فرهنگی و هنری در جامعه افزایش یابد بدون شک آسیب‌های اجتماعی کاهش خواهد یافت.

شهردار تصریح کرد:سعی می کنیم که با کمک اداره فرهنگ وارشاد اسلامی پردیس سینمایی در هشترود ایجاد نماییم وبا کمک مسئولان ذیربط در تلاش هستیم که هرچه سریعتر این سینما در هشترود ایجاد گردد.

پور صادق تاکید کرد:در پارک شهر نیز که به تازگی تعمیر ومرمت شده است محلی به عنوان فرهنگ سرای محلی ایجاد کرده ایم که هنرمندان بتوانند از آن محل استفاده کنند.

شهردار هشترود در ادامه به ساخت خانه جوان اشاره کرد وگفت:شهرداری پانصد مترمربع به اداره ورزش وجوانان اهدا کرده است که این اداره با ساخت خانه جوان کمی از مشکلات ودغدغه هنرمندان وورزشکاران منطقه کاسته شود.

پور صادق از برگزاری تعداد ۸مسابقه در انواع وموضوعات مختلف در طول سال ۹۹در فضای مجازی خبر داد وگفت:که در این مسابقات مردم با استقبال کم نظیر روبروشدند.همچنین در حیطه ورزش نیز به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر مسابقه چهار جانبه فوتبال برگزار گردید وبه برندگان جایزه ولوح تقدیر اهدا شد.

پور صادق در آخر از تمام هنرمندان خواست که در فعالیت های هنری شهرداری وشورای شهررا یاری نمایند تا بتوانیم شهر رابه آن مکانی که شایسته اش است برسانیم

در آخر این جلسه جمعی از هنرمندان نیازها ومشکلات خود را از شهرداری ،اعضای شورای شهر هشترود ورئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی خواستار شدند ومسئولان نیز قول مساعد دادند که در کمک به هنرمندان وبرطرف کردن مشکلات آنها نهایت تلاش خود را بکنند.

شعار هر ماه یک رویداد فرهنگی را در حد توان اجرا کردیم/ متاسفانه مکان تخصیص یافته به موزه شهر تبدیل به باشگاه ورزشی شده است

محمدرضا قهرمانپور رئیس شورای شهر هشترود نیز در جلسه مشترک با هنرمندان شهرستان گفت: این دوره از شورای شهر با شعار هر ماه یک رویداد فرهنگی فعالیت خود را آغاز کرد و تا به امروز نیز در حد توان خود به این شعار جامعه عمل پوشانده است.

وی افزود: شهرداری هر چند متولی فرهنگی نیست اما خود را در امور فرهنگی و هنری منطقه دخیل می داند.

قهرمانپور تاکید کرد: در تلاش هستیم با احداث گذر فرهنگی برخی از مشاغل قدیمی که در حال فراموشی است را احیا کنیم.

وی یادآور شد: در سال‌های قبل مصوب شده که موزه آثار تاریخی در هشترود ایجاد شود اما مکان مورد نظر تبدیل به یک باشگاه ورزشی شده و علت آن را ما هم نمی دانیم.

آماده سازی طرح ایجاد گذر فرهنگی در بازار سرپوشیده شهر هشترود

محمدرضا شقاقی پور نایب رئیس شورای شهر هشترود در جلسه مشترک با هنرمندان شهرستان گفت: طرح احداث گذر فرهنگی در مسیر بازار سرپوشیده هشترود آماده شده و قرار است تعدادی از واحدهای آن در اختیار هنرمندان جهت نمایش آثار قرار گیرد.

وی افزود: زیرساخت های شهری در حال آماده سازی هستند اما می طلبد هنرمندان نیز ورود جدی به مسائل شهری داسته باشند.

شقاقی پور تاکید کرد: امکانات شهرداری محدود اما نیازمندیهای شهر گسترده است و نمی توان جوابگوی همه آنها بود.

این عضو شورای شهر تصریح کرد: جلسات هنرمندان با مسئولان باید بصورت مستمر تشکیل یابد تا بتوان مشکلات آنها را شنید و در رفع آنها تلاش کرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟