اولتیماتوم‌ فرماندار هشترود به مجری طرح پایاب سد سد

به گزارش رکنا، فرماندار هشترود با بیان حجم بالای دشواری های حاکم بر پروژه عظیم پایاب سد سهند و کندی اخیر در پیشرفت پروژه, علیرغم تلاش های شبانه روزی , نیاز به منابع بالای مالی و و همچنین کم توجهی به اصل انسجام و یکپارچگی و هم نوایی و همبستگی متولیان و مجریان پروژه را یکی از دلایل آهسته تر شدن پیشرفت این پروژه عنوان نمود.

امینیان اظهار داشت: در پروژه ای به این بزرگی باید یک نگاه فرابخشی و فرا سازمانی و فرا شخصی حاکم باشد چرا که نگاه ذی نفعانه شخصی یا سازمانی, سد راه پروژه پایاب سد سهند به عنوان یکی از مهترین بسترهای توسعه شهرستان هشترود خواهد بود.

وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر سازمان های دولتی و خصوصی در مدت انجام این پروژه اظهار داشت: به حمد الهی تا کنون پیشرفت های جهادگونه ای با تمام سختی های موجود راه در پروژه پایاب سد سهند حاصل شده است و اگر چه پس از انعقاد تفاهم نامه با افزایش چند برابری قیمت ها مواجه شده ایم که اگر این شدت افزایش ها نبود قطعا پروژه تا کنون به طور کامل به اتمام رسیده بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اتمام زمان انجام پروژه و رسیدن به روزهای پایانی سال, باید از فرصت حیاتی یک ماه باقی مانده برای اتمام بقایا و نواقصات پروژه بهره کافی برده شود و تلاش های مجریان پروژه چند برابر گردد تا از تبعات اقتصادی, اجتماعی ورود ناقص و ناتمام پروژه به سال بعد پیشگیری شود.

نماینده عالی دولت با تاکید بر این مهم که مجریان پروژه باید به تعهدات خود در تفاهم نامه عمل نمایند و ۱۵۰ هکتار باقی مانده تحت هر شرایطی باید تکمیل گردد افزود: با توجه به اینکه دولت و جهاد کشاورزی تا کنون به تمام تعهدات مالی خود در قبال پروژه عمل نموده است و در صورت اتمام ۱۵۰ هکتار باقی مانده, منابع مالی متعهد شده مابقی را نیز پرداخت خواهد نمود لذا نه تنها عدم تکمیل و ناقص ماندن حتی یک هکتار از تفاهم نامه هزار هکتاری به هیچ وجه قابل قبول نیست بلکه پمپ های ps3 و نواقصات این ایستگاه از شبکه باید در روزهای پایانی به اتمام برسد و همچنین ps4 نیز باید با توجه به تامین پمپ ها و رفع مشکلات برق مورد نیاز آن طی جلساتی که با مدیران کل استانی ذی ربط نیز داشته ایم باید شروع شود و حداقل تا پایان فرودین ماه نیز شاهد راه اندازی پمپ ps4 نیز باشیم.

امینیان افزود: با بررسی مشکلات پیش رو, سد راه جدی برای تعلل و کم کاری در اتمام پروژه مشاهده نمی شود و برای رفع تنها مشکل باقی مانده که تامین بخشی از مطالبات مالی پیمانکار با توجه به افزایش قیمت ها است, از طریق تبصره های قانونی مانند تبصره ۱۹ وارد عمل شده ایم و مبلغ جامانده پیمانکار از این طریق پرداخت خواهد شد.

فرماندار هشترود در پایان از قول های مساعدت سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای تامین منابع مالی مورد نیاز فازهای بعدی برای ۵ هزار هکتار دیگر در پایاب سد سهند خبر داد و گفت: دیدار با وزیر جهاد کشاورزی به همراه نماینده شهرستان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در راستای تامین منابع مالی این ۵ هزار هکتار, گام مؤثری بوده است و نتایج خوبی به دنبال داشته است. امیدوارم طی هفته های آینده شروع عملیات بقیه فازهای عمرانی در قالب تبصره ۵۶ قانون بودجه نیز کلید بخورد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟