رئیس شبکه بهداشت ودرمان هشترود در جلسه پیشگیری از بیماری کرونا

سلیمان جعفر زاده از افزایش موارد بستری ومرگ ومیر ناشی از بیماری کرونا در شهرستان هشترود خبر داد وگفت:با توجه به نزدیکی عید نوروز وورود مسافرین نوروزی هر لحظه احتمال دارد که این وضعیت شکننده باشد ورنگ شهرستان ازنظر آبی به زرد تغییر کرده است پس لازم است مردم به پروتکل های بهداشتی به جدیت عمل نمایند وفریب رنگ ها را نخورند چون این موقعیت رنگ ها شکننده هستند.

وی گفت:۱۲۵۳ نفر ییمار مثبت قطعی از زمان شیوع بیماری کرونا در هشترود ثبت شده است با احتساب ۴۶نفر موارد سی تی اسکن جمعا۱۲۵۳نفر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در هشترود به بیماری کرونا گرفتار شده اند.

جعفرزاده متذکر شد:۴۶نفر سی تی اسکن مثبت نیز گزارش شده است

رئیس شبکه بهداشت ودرمان هشترود اضافه کرد:۷۱۸ نفر شهری،۴۸۱نفر روستایی همچنین ۵۹۲نفر مردو ۶۰۷ زن به تفکیک آمار در سامانه ثبت شده است.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان هشترود اظهار خوشحالی کرد :۹۶درصد نیز در این زمان بهبودی داشته ایم

وی همچنین از مردم خواست طبق روال قبلی به شیوه نامه ها وپروتکل های بهداشتی عمل نمایند وحد الامکان از تجمعات خانوادگی پرهیز نمایند وماسک را هم فراموش نکنندودستهای خود را ضدعفونی نمایند .

دکتر جعفرزاده در آخر یاد آور شد از زمان شروع بیماری تعداد ۳۹۹۲به بیمارستان مراجعه کرده اند وتعداد۳۵۲۰سرپایی مراجعه کرده اند.وبستری نشده اند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان هشترود به ویروس جدید جهش یافته انگلیسی نیز اشاره کرد وگفت:این ویروس خیلی خطرناک تر از ویروس قبلی است و این ویروس افراد زیر ۱۸سال را بیشتر تهدید می کند.پس از مردم تقاضا داریم از عادی انگاری ویروس کرونا جدا پرهیز کنند وبه پروتکل های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

‍ ‍ ‍

جعفر زاده اضافه کرد:

وضعیت شهرستان در حال حاضر به رنگ آبی تغییر یافته است و در نزدیک به دوماه فقط یک مورد فوتی داشته ایم که جای بسیار خوشحالی است.

تعداد بستری ها ۳نفر می باشند که هر ۳نفر در بخش ویژه در بیمارستان امام حسین (ع) هشترود مورد مداوا قرار می گیرند.وتعداد فوتی از زمان شیوع بیماری در هشترود ۵۱نفر می باشد.

 

در شهر موارد مبتلا به بیماری نسبت به جمعیت زیاد ، عمده ترین رده سنی مبتلایان بین ۳۰ الی ۶۰ می‌باشد،که خانه دارها در رتبه اول ابتلا می باشند.(درصد ابتلا در رده های سنی مختلف: زیر ۶سال ۱٪ _۶ الی ۱۸سال ۳٪ _ ۱۹ الی ۳۰ سال ۱۵٪ _ ۳۰ الی ۶۰ سال ۵۵٪ _ بالای ۶۰ سال ۲۶٪ )

تاکنون ۹۶٪ بهبودی قطعی، ۱٪ تحت درمان و ۴٪ فوتی در شهرستان داریم.

مهم ترین برنامه ای که در حال حاضر در سطح شهرستان در حال اجراست طرح شهید سلیمانی است (اقدامات طرح: بیماریابی سریع ,قرنطینه شدن بیماران،حمایت مالی از قرنطینه شده ها، غربالگری افراد پرخطر)

۹۵/۱۴ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال و ۱۰۵ درصد زنان باردار در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده اند.

جعفر زاده در مورد توزیع واکسن نیز گفت:

واکسن کرونا فعلا در مرکز استان است و به شهرستان ارسال نشده است.

اولویت اول دریافت واکسن کرونا، پرسنل و کادر درمان و خدماتی بخش های ویژه کرونا در بیمارستان است.

در مرحله دوم افراد پرخطر واکسن دریافت خواهند کرد.

آخرین وضعیت کرونا در هشترود ۳۰ بهمن ماه ۹۹

تعداد مبتلایان جدید ۵۴ نفر قطعی و ۴۶ مورد سی تی اسکن مثبت

تعداد کل مبتلایان ۱۲۵۳ نفر قطعی با سی تی اسکن مثبت ۱۲۹۹ نفر

تعداد فوتی های جدید ۱ نفر

تعداد کل فوتی ها ۴۵ نفر

تعداد بستری های فعلی ۳ نفر که هر ۳ نفر در بخش ویژه بستری هستند

وضعیت زرد

۵۵ درصد مبتلایان از گروه سنی بالای ۳۱ سال، و ۶۴ درصد فوتی ها بالای ۶۰ سال سن دارند.

۹۵ درصد مبتلایان بهبود یافته اند.

لطفا فاصله فیزیکی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنیم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟