کتابخانه های هشترود بیش از۴۰۰۰نفر عضو فعال دارد

به گزارش رکنا، رحیم عبادی گفت: در یک سال گذشته تعداد ۹۷۸۵نسخه کتاب به صورت امانت از کتابخانه های هشترود به امانت برده شده است

عبادی از اجرای ۱۸۲برنامه فرهنگی اجرا شده در طول یکسال گذشته خبر داد وگفت:این برنامه ها از قبیل نشست کتابخوان ،نمایشگاه کتاب از منابع کتابخانه به صورت حقیقی ومجازی ،قصه گویی برای کودکان ونوجوانان ،مسابقات کتابخانه ای ،جلسات مطالعاتی ،برنامه های مناسبتی،وغیره می باشد.

رئیس کتابخانه های هشترود که به مناسبت گرامیداشت روز کتاب وکتابخوانی صحبت می کرد در مورد اهمیت مطالعه کتاب نیز گفت:خواندن کتاب تاثیرات باور نکردنی روی ذهن و عملکرد انسان در زندگی فردی و اجتماعی می گذارد فواید فوق العاده ای دارد،به زندگی انگیزه می دهد و تخیلات را بهبود می بخشد.

وی از عموم مردم خواست که به مطالعه کتاب اهمیت داده وروزانه زمانی را برای مطالعه در نظر بگیرند .چون مطالعه کتاب باعث می شود مغز انسان همیشه فعال باشد .

رحیم عبادی ادامه داد: به منظور افزایش اهمیت به کتاب و کتابخوانی باید نسبت به تثبیت کردن عادت خواندن کتاب در تمامی افراد، طرز فکرها و اندیشه‌ها اقدام نمود تا با عمومی کردن شور، علاقه و هیجان در افراد ، مطالعه کتاب در جامعه ادامه داشته باشد. ولی متاسفانه فرهنگ مطالعه در تمامی گروه های جامعه همراه با رشد نبوده است و هنوز تعدادی از افراد از خواندن کتاب سرباز می‌زنند به همین دلیل باید به منظور جلوگیری از پیشرفت این مورد و ارتقای فرهنگ عمومی باید کوشش بسیاری کرد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر باید تلاش شود تا تمامی سدهایی که در ارتباط با کتاب و کتابخوانی به وجود آمده برداشته شود و با همت و پشتکار زیاد به منظور احیای مطالعه کتاب و کتابخوانی قدم برداشته شود.

رحیم عبادی عنوان نمود: اهمیت به کتاب و مطالعه آن از جمله مسائل فرهنگی کشود می باشد که بخش‌های دولتی در قبال آن مسئولیت دارند و باید با قدرت و دانایی زیاد بر مسائل فرهنگی بازرسی نمایند و آنها را حل نمایند . همچنین مسئولین دولتی باید از افراد متفکر و اهل قلم بخواهند تا در این مورد مطالعه و پژوهش انجام دهند و نتایج پژوهششان را در دسترس عموم قرار دهند تا سبب فرهنگ سازی در جامعه شود.

رئیس کتابخانه های هشترود اشاره کرد:در هشترود ۴باب کتابخانه وجود دارد که ۳باب در خود شهرستان ویک باب در شهر نظر کهریزی فعالیت دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟