‍  قرائت زیارت اربعین در روز اربعین مستحب است

اربعین / به گزارش رکنا، حجت الاسلام اباذری با عرض تسلیت چهلمین روز شهادت سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا… الحسین (ع) و یاران با وفایش بیان کرد:

حرکت های پیام آور کربلا توسط حضرت زینب کبری(س) در اربعین، از پایمال شدن حقیقت قیام عاشورا و خون امام حسین(ع) و اصحاب با وفایش جلوگیری کرد .

وی افزود: زیارت اربعین، خصوص زیارت امام حسین در روز اربعین است و از این بالاتر، زیارت اربعین طبق فرمایش حضرت امام حسن عسکری از جمله علامت‌های مؤمن شمرده شده است. بنابراین شاید بتوان گفت که پیش از شهادت سیدالشهدا اصلاً اربعین جلوه‌ای نداشته است. اربعین به معنای پاسداشت چهلمین روز حماسه کربلا و شهادت سیدالشهدا و یارانش مطرح شد و دشمنان هیچگاه نتوانستند آن را از بین ببرند، به گونه‌ای که زیارت اربعین که ابتدا به چند ده نفر محدود می‌شد، امروزه به حضور میلیونی زائران تبدیل شده است.

وی رابطه و اهمیت اربعین در زمینه ظهور ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه) را این­گونه تشریح کرد: طبق روایات، هنگامی که امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در کنار کعبه ظهور کند و مردم جهان را مورد خطاب قرار می دهد در همین خطابه ی جهانی و حساس یادی از امام حسین علیه السلام نموده و ذکری از مصیبت آن حضرت می نماید «أَلا یا أهْلَ الْعالَمِ اَنَّ جَدّیَ الْحُسَیْن قَتَلوهُ عَطْشاناً» اینکه چرا امام عصر(عج) معرفی خود را با نام امام حسین(ع) آغاز می کنند بخاطر این است که دنیا با نام امام حسین آشنا خواهند شد.

وی در آخر تاکید کرد: امام حسین علیه السلام حماسه ای در جهان بپا کرد که کل عالم را مبهوت نمود، نوابغ مذهبی، علمی و سیاسی جهان درباره حضرت سیدالشهداء (ع) و فداکاری بی‌سابقه‌ای که آن حضرت در حمایت از حق و عدالت داشتند، بسیار سخن گفته اند، پاپ به کارشناسان خود دستور داد تا بررسی کنند این حسین کیست که همه بسوی او می شتابند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟