پیش بینی برداشت  ۷۰۰ هزار تن گندم از مزارع آذربایجان شرقی

به گزارش رکنا ، علی رخ افروز روز یکشنبه در جلسه مدیران و کشاورزان شهرستان های هشترود، میانه و چاراویماق که در هشترود برگزار شد افزود:امسال در ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی گندم دیم و در ۶۵ هزار هکتار گندم آبی کشت خواهد شد.

وی همچنین از تامین ۳۵ درصد کود ازت برای کشاورزان خبرداد و گفت: کود پتاسیم مورد نیاز نیز تامین و خریداری شده است.کشاورزان با اقدامات پیشگیرانه از جمله مبارزه با آفت و علف های هرز و همچنین کشت دانه های پرمحصول می توانند به افزایش تولید کمک کنند.

رخ افروز با بیان اینکه ۳۰ درصد ماشین آلات کشاورزی در استان پلاک گذاری شده است از کشاورزان خواست محصولات خود را به موقع بیمه کنند  گفت: مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان نیز از کاهش ۱۶ درصدی بیمه شدگان کشاورزی در استان خبرداد و گفت: در سال زراعی گذشته تعداد ۹۵ هزار و ۷۳۵ بیمه نامه در صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان اخذ شد که این تعداد در سال زراعی امسال به تعداد ۶۸ هزار بیمه نامه کاهش یافته است.

علی تبریزی همچنین از پرداخت تمامی غرامت های ناشی از خسارت در سال زراعی گذشته به کشاورزان استان خبر داد و افزود: برنامه صندوق بیمه این است که تا اتمام سال زراعی جاری، تمامی خسارت‌های کشاورزان در سال ۹۹ را نیز پرداخت کند.

وی گفت: در سال زراعی ۹۹-۹۸ حدود ۴۴۰ میلیارد ریال خسارت محصولات تحت پوشش بیمه در استان برآورد شده است که تا ۲ ماه آینده پرداخت می‌شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟