تابستان وآلودگی صوتی در هشترود

به گزارش رکنا، هر روز بعد از ساعت پنج به بعد عصر تاپاسی از شب صدای دلخراش میوه فروش ها با بلند کوهای خراب که با صدای نویز نیز همراه می شود در اکثر خیابانها خصوصا در خیابانهای شلوغ ازجمله خیابان شهید بهشتی شمالی و جنوبی ،خیابان امام خمینی سرتاسر و خیابان شهید رجایی از پل اغبلاغ مملو از وانتی ها ونیسانی هاست که هر کدام با صدای دلخراش خود اقدام به تبلیغ و فروش کالای خود میکنند.

تابستان وآلودگی صوتی در هشترود

تابستان وآلودگی صوتی در هشترود

لازم به توضیح است که چند هفته پیش فرماندار محترم در جلسه ستاد پیشگیری و کنترل و فرماندهی بیماری کرونا ازشهر دار خواسته بود که مکانی برای استقرار این فروشندگان اختصاص دهد چون باعث تجمع مردم در سطح شهر چهره آن احتمال انتقال ویروس کرونا را دارند ، که تاکنون این اقدام صورت نگرفته است .جای دارد شهرداری هشترود برای کاستن از بار ترافیکی شهرستان ونیز آلاینده های صوتی فکری به حال این فروشندگان بکند.

تابستان وآلودگی صوتی در هشترود

تابستان وآلودگی صوتی در هشترود

چون :آلودگی صوتی یکی از مشکلاتی می باشد که بشر از گذشته تا به امروز با آن دست به گریبان بوده است، با این وجود مشکلات ناشی از سر و صدا در گذشته قابل مقایسه با جامعه مدرن امروزی نیست. شاید ندانید که این آلودگی یکی از انواع آلودگی‌های زیست ‌محیطی است که اثرات منفی بر سلامت انسان ها همانند سردرد، ناراحتی عصبی، کاهش شنوایی، زخم معده، افزایش فشار خون دارد. آلودگی صوتی نه تنها زندگی انسان ها بلکه زندگی گونه های جانوری را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟